יוסי בכר מבקש מענק של 1.5 מ' ש' מתוך "התחשבות בעמדות בעלי מניות"

את המענק מבקש בכר בגין ביצועי דיסקונט ב-2013 שהיו הגרועים ביותר במערכת הבנקאות

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

יו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר מבקש להפחית את גובה המענק אותו הוא מבקש לכ-1.5 מיליון שקל מתוך "התחשבות בעמדות בעלי המניות", כך הודיע הבוקר הבנק. זאת, לאחר שבכר התקשה להשיג את תמיכת בעלי המניות למענק שביקש בגובה 2.16 מיליון שקל. אם המענק המבוקש יאושר על ידי בעלי המניות, סך עלות השכר של בכר תסתכם ב-4.43 מיליון שקל ב-2013 (לא כולל שערוך מרכיב האופציות, שהיה שלילי).

בכר מתעקש לקבל מענק בגין ביצועי הבנק -2013, אף שבשנה זו הציג דיסקונט את הביצועים הגרועים במערכת הבנקאות. למעשה, דיסקונט מציג את הביצעוים החלשים במערכת הבנקאות באופן כמעט עקבי, אך עד כה בעלי השליטה לשעבר בדיסקונט אישרו את תנאי התגמול של בכר. מאז שאלו מכרו את החזקותיהם בבנק בדצמבר 2013, ההכרעה בעניין שכרו של בכר עוברת להכרעת בעלי המניות מקרב הציבור - כלומר הגופים המוסדיים המנהלים את קרנות הפנסיה וקופות הגמל של הציבור.

בחברת אנטרופי ציינו הבוקר כי "הבנק פירסם מתווה המציע הפחתה של המענק. הנושא נמצא בבחינה ע"י צוות האנליסטים של אנטרופי וטרם גובשה המלצה בעניין".

בכר מכהן כיו"ר דיסקונט מזה כארבע וחצי שנים. הוא צפוי לסיים כהונתו כדירקטור בדיסקונט בסוף 2015. אך כבר בסוף 2014 יסתיים הסכם עבודתו כיו"ר הבנק. כלומר, אם דירקטוריון הבנק ירצה כי בכר ימשיך לכהן כיו"ר גם ב-2015, יידרשו לגבש עימו הסכם שכר חדש. ואולם נוכח הביצועים החלשים שדיסקונט הציג תחת בכר ספק אם קיימת הצדקה להמשך כהונתו של בכר כיו"ר הבנק. ההחלטה בעניין זה היא בידי חברי הדירקטוריון.

דיסקונט נסחר כיום במכפיל ההון של 0.5 בלבד, המשקף את רווחיותו הנמוכה של הבנק ואי האמון מצד ציבור בעלי המניות בבנק לשיפור משמעותי בביצועי הבנק בעתיד הנראה לעין. לשם השוואה, מזרחי טפחות נסחר במכפיל הון 1.04 ובנק הפועלים נסחר במכפיל הון 0.9.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker