אנטרופי ממליצה לבעלי המניות בדיסקונט להתנגד לתשלום מענק ליוסי בכר

בכר ביקש מבעלי המניות בבנק לאשר לו מענק של 2.16 מיליון שקל בגין ביצועי 2013 - אף שדיסקונט לא עמד ביעדים שנקבעו והציג באותה השנה את התשואה על ההון ומדדי היעילות הגרועים במערכת הבנקאות

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

אנטרופי, חברת הייעוץ לגופים המוסדיים, ממליצה להם להצביע נגד תשלום מענק ליו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר. דיסקונט הציג ב-2013 את התשואה על ההון הנמוכה במערכת הבנקאות וכן את מדד היעילות הנמוך ביותר מבין הבנקים. ד"ר בכר ביקש לקבל מענק בגובה 2.16 מיליון שקל בגין ביצועי הבנק בשנה זו, זאת בנוסף לשכר בעלות של 2.93 מיליון שקל שקיבל באותה השנה.

בחברה כתבו כי "אנו מתרשמים כי יעדי המטרה שנקבעו ליו"ר הדירקטוריון ובפרט ביחס למדד היעילות של הבנק אינם תואמים את אסטרטגית הבנק שהינה להבנתנו עמידה בתהליך התייעלות משמעותי בשנים הקרובות. לגבי יחס היעילות ניתן לראות כי יעדי היו"ר שנקבעו הינם גבוהים מיחס ההתייעלות בפועל שהיו בשנה קודמת (77.1% לעומת 75%), כלומר מעידים על היחלשות בצד היעילות התפעולית של הבנק, ויתרה מכך יעדי ההתייעלות בפועל לשנת 2013 אף היו כאמור גבוהים מהיעד שנקבע. כך שבפועל הבנק השיג תוצאה פחות טובה ביחס ליעד הזה שממילא מצביע על חולשה ברמת הביצוע".

באנטרופי ציינו כי הבנק לא עמד בחלק מהיעדים שנקבעו בתוכנית התגמול ועל כן הוא ממליץ לבעלי המניות להתנגד לתשלום המענק לבכר. האסיפה הכללית לאישור המענק ליו"ר דיסקונט תתכנס ב-18 ביוני.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker