עלות שכרה של לילך אשר טופילסקי בדיסקונט: עד 6.8 מיליון שקל בשנה

אשר טופילסקי תיכנס לתפקיד מנכ"ל דיסקונט בסוף פברואר ועלות השכר הבסיס תעמוד על 3.4 מיליון שקל בשנה; במידה ותעמוד בכל היעדים שהוגדרו לה תוכל לקבל מענקים בהיקף 3.4 מיליון שקל נוספים

סיון איזסקו
סיון איזסקו

דירקטוריון בנק דיסקונט הציג הבוקר (ג') את מדיניות התגמול החדשה בבנק ובמסגרת זו הציג את תנאי כהונתה של לילך אשר טופילסקי הצפויה להיכנס לתפקיד מנכ"ל הבנק בסוף פברואר 2014.

עלות שכרה השנתית תעמוד על 3.4 מיליון שקל, ובתרחיש האופטימי ביותר תוכל המנכ"ל לקבל מענק בהיקף של עד 100% מעלות שכרה. כלומר, בתרחיש שתעמוד בכל היעדים שהוגדרו, עלות העסקתה תסתכם בכ-6.8 מיליון שקל בשנה.

בנוסף, נקבע כי אשר טופילסקי תקבל מענק בהיקף של 500 אלף שקל בגין גיוסה לתפקיד, וכן מענק הסתגלות, אותו תקבל בעת פרישתה, בהיקף של 1.4 מיליון שקל.

עלות השכר השנתית מורכבת ממשכורת חודשית בהיקף של 180 אלף שקל, משכורת 13, רכב, נהג צמוד, הפרשות סוציאליות ותנאים נלווים. שכר המנכ"ל צמוד לעליות במדד המחירים, אך בתרחיש של ירידות במדד השכר לא יוצמד. סעיף זה קיים בהסכמי השכר של כל ראשי הבנקים.

לילך אשר טופילסקי צילום: רון קדמי

אשר טופילסקי תהיה זכאית לחמישה סוגי מענקים: מענק שנתי בגובה של עד 2.2 מיליון שקל, מענק שוטף בהיקף של עד 900 אלף שקל בשנה, מענק עבור רווחים מיוחדים (או מענק שלילי בגין הפסדים מיוחדים) עד 700 אלף שקל בשנה, מענק עבור תרומה מיוחדת בהיקף של עד 700 אלף שקל (לא יוענק יותר מפעם בשלוש שנים) וכן מענק בנסיבות מיוחדות בהיקף של 360 אלך שקל שיוענק למנכ"ל בתרחיש שבאותה השנה תוצאות הבנק אינם מזכות את המנכ"ל במענק השנתי.

תנאי הסף לחלוקת המענק השנתי הוא הצגת תשואה על ההון של 7% או לפחות הצגת תשואה על ההון הממוצעת שהציגו ארבעת הבנקים הגדולים האחרים בניכוי 2%. היקף המענק השנתי ייגזר מעמידה בחמישה יעדים שמשקל כל אחד מהם 20%: יעד תשואה על ההון, יחסי יעילות, הכנסות הבנק מעמלות, עמידה בהון הליבה והערכת הדירקטוריון. הבנק לא חשף את היעדים שהוגדרו למנכ"ל, למעט יעד תשואה על ההון שהוגדר כ-7.5% עד 9%.

50% מהמענק ישולם במזומן והיתר ישולם על פני שלוש שנים תוך הצמדת גובה המענק הנדחה למחיר מניית הבנק. בתרחיש שלאחר מועד הזכאות תירשם תשואה על ההון של 4%, יבוטל המענק הנדחה. אם תירשם תשואה על ההון של 4-6%, המנכ"ל תהיה זכאית רק לחלק מהמענק הנדחה.

כמו כן, דירקטוריון הבנק החליט כי מדיניות התגמול החדשה לא תחול על יו"ר הדירקטוריון, יוסי בכר, שכן הוא מחזיק בהסכם עבודה שנחתם עימו ב-2010 ותוקפו יסתיים בינואר 2015. היו"ר הבא, יוסי בכר או אדם אחר, יהיה זכאי על פי מדיניות הבנק לשכר חודשי בהיקף של 180 אלף שקל בחודש, תנאים נלווים בשווי 55% מהשכר החודשי, משכורת 13, מענק שנתי בהיקף של עד 2.2 מיליון שקל ומענק שוטף בגובה חמש משכורות בשנה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker