ותודה לקולגות: המתחרים של מגדל אישרו לפוגל מענקים של 2.3 מיליון שקל

בניגוד להמלצת אנטרופי, חברות הביטוח ובתי ההשקעות המחזיקים במניות מגדל אישרו היום ברוב של 80% את המענקים ליו"ר מגדל הפורש

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסיפת בעלי המניות של מגדל אישרה היום (ה') מענק פרישה מיוחד בגובה של כ-1.5 מיליון שקל ליו"ר הפורש אהרון פוגל. המענק אושר ברוב של 79.8%, למרות שחברת הייעוץ אנטרופי המליצה למוסדיים המחזיקים במניות מגדל להתנגד להצעה מאחר שמדובר בתגמול "בדיעבד", שאינו כחלק מתוכנית התגמול השנתית. בנוסף אושר לפוגל מענק שנתי "רגיל" בסך 787.5 אלף שקל.

מי שאישר את המענקים לפוגל הן חברות הביטוח ובתי ההשקעות המתחרים במגדל ומחזיקים במניות הציבור באמצעות קופות הגמל וקרנות הפנסיה למשל. בין הגופים שהצביעו בעד נמנים: חברות הביטוח הפניקס, הראל וכלל ובתי ההשקעות אלטשולר-שחם ופסגות. בין המוסדיים שהצביעו נגד: חברת הביטוח מנורה-מבטחים ואיילון, ובתי ההשקעות מיטב, אקסלנס והלמן-אלדובי.

באמצע חודש אוגוסט, עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני, הודיעה מגדל כי היא מבקשת מבעלי מניות המיעוט לאשר באסיפת בעלי המניות הקרובה מענקים בהיקף של 2.3 מיליון שקל לפוגל. המענקים - חלק מחבילת תגמול בהיקף של 4.6 מיליון שקל. בנימוקים להצעה ציינו את "כישוריו, השכלתו, מומחיותו, ניסיונו המקצועי והישגיו של היו"ר, לאור האתגרים בהם ניצבת מגדל בשנים האחרונות".

אהרון פוגלצילום: מיכל פתאל

ואולם, אנטרופי הודיעה כי היא מתנגדת למענק של 1.5 מיליון שקל, מאחר שאינו חלק ממדיניות התגמול שנקבעה מראש. על רקע התנגדות אנטרופי, מגדל דחתה בשבועיים את אסיפת בעלי המניות, מחשש כי המוסדיים יצביעו נגד המענק. בשבועות האחרונים קיימו במגדל שיחות עם המוסדיים במטרה לאשר את המענק. המוסדיים מצדם כינסו את ועדות ההשקעה הפנימיות על מנת להכשיר את התגמול שנוגד את המלצת חברת הייעוץ.

תיקון 20 לחוק החברות, שנכנס השנה לתוקף, דורש מהחברות להביא את שכר הבכירים בהן לאישור בעלי מניות המיעוט (הציבור הרחב). מי שמחזיק ברוב מניות הציבור ומצביע בנוגע לשכר הם הגופים המוסדיים השונים, בהם חברות הביטוח ובתי ההשקעות באמצעות קופות הגמל, קרנות הפנסיה וקרנות הנאמנות.

חלק מהמוסדיים הללו הן חברות ציבוריות בעצמם, כך שנוצר מצב שהמתחרים צריכים לאשר זה לזה באופן צולב את תנאי השכר. כך, רק לפני כשלושה חודשים אושרו תנאי שכר של עד 4.3 מיליון שקל בשנה ליו"ר כלל ביטוח החדש, דני נווה, על ידי הקולגות. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker