כבל: לאסור על חברות עם פערי שכר גדולים להשתתף במכרזי ממשלה

עפ"י הצעת חוק שהגיש, חברה בה פערי השכר בין הבכירים לעובדים יהיו יותר מפי 40 לא תוכל להשתתף במכרזים ממשלתיים וציבוריים ■ "חגיגת השכר של הבכירים צריכה להיפסק לא רק בבנקים, אלא בכל החברות במשק"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברה שבה פערי השכר בין הבכירים לעובדים יהיו יותר מפי 40 לא תוכל להתמודד במכרזים ממשלתיים וציבוריים, כך מציע ח"כ איתן כבל (עבודה) בהצעת חוק שיזם בשיתוף עמותת "ידיד".

בעקבות הפרסומים לפיהם האוצר מתנגד לתוכנית תגמול הבכירים בבנק לאומי, אמר כבל כי "זהו צעד נכון, אך רחוק מלהיות מספק. חגיגת השכר של הבכירים צריכה להיפסק לא רק בבנקים, אלא בכל החברות במשק". הצעת החוק נכתבה בשיתוף עמותת "ידיד".

לדברי כבל, "על הממשלה לתת דוגמא לציבור כולו והיא יכולה לעשות זאת בהיותה אחד מנותני התעסוקה הגדולים במשק. האווירה הציבורית הקיימת מחייבת את הממשלה לקחת אחריות ולקבוע את כללי המשחק שיובילו את החברות הגדולות במשק להבין שזהו הזמן שבו שהאחריות החברתית המוטלת עליהם חייבת לכלול גם קצת יותר צניעות ברמת השכר של הבכירים המנהלים את החברות".

איתן כבלצילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי עמותת "ידיד", זכותה של המדינה לקבוע עם מי היא רוצה "לעשות עסקים" וכי אחד הקריטריונים הברורים במסגרת חוק חובת המכרזים צריך להיות סבירותם של פערי השכר בחברות המציעות את שרותיהם לממשלה.

על פי ההצעה, בחוק ייכללו גורמי המדינה, לרבות רשויות מקומיות, שייאסר עליהן להתקשר עם מציע שקיימים בין עובדיו פערי שכר קיצוניים. בקביעת פערי השכר יובאו בחשבון גם עובדי הקבלן המועסקים אצל המציע. במסגרת שכר העבודה, לעניין סעיף מוצע זה, יובאו בחשבון הטבות אשר ניתנות בדרך כלל לבכירים, כגון אופציות וחוזים עתידיים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker