תוכנית התגמול של כיל אושרה בקולותיהם של פוטאש הקנדית והזרים

מקורבים לכיל הביעו את אכזבתם מהתנגדות המשקיעים הישראלים לתוכנית התגמול

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
יורם גביזון

בעלי מניותיה של כיל אישרו באסיפה שהתקיימה אתמול את כל הצעותיה של החברה כולל אישור מדיניות התגמול של החברה בהתאם להוראות תיקון 20 לחוק ניירות ערך. באסיפה אושרו עדכון סעיפי המענק והאופציות למנכ"ל החברה סטפן בורגס וכן מענק של 1.2 מיליון דולר לבורגס בגין 2012. עוד אושר המשך הכהונה של משרד סומך חייקין כרואי החשבון המבקרים של החברה ומינוי דירקטורים מכהנים לכהונה נוספת של 3 שנים.

תוכנית התגמול של כיל אושרה בקולותיהם של כל המשקיעים הזרים כולל חברת פוטאש הקנדית (PCS) שמחזיקה ב-13.9% ממניותיה של כיל. המשקיעים הזרים נצמדו להמלצות של חברות הייעוץ הזרות Glass Lewis ו-ISS ובתמיכה של מיעוט המשקיעים המקומיים שבחרו שלא לקבל את המלצתה של חברת הייעוץ אנטרופי, כמו אפסילון, אלטשולר שחם, ילין לפידות ואלפא.

הרוב המוחץ של המשקיעים הישראלים הצביעו נגד תוכנית התגמול, והם כוללים את חברות הביטוח קרנות הפנסיה וכמעט כל בתי ההשקעות. מקורבים לכיל, שנערכת בימים אלו לרישומה למסחר בבורסה זרה, הביעו את אכזבתם מההתנהגות הבלתי רציונלית והלא מקצועית של מרבית הגופים בשוק ההון המקומי בנושא מדיניות התגמול ואת מה שהגדירו כאימוץ האוטומטי של מסמך אנטרופי שהוגדר על ידי כיל כשטחי ולא מקצועי.

מפעלי ים המלח של כילצילום: אמיל סלמן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker