מגדל מבקשת לאשר ליו"ר הפורש פוגל בונוסים חדשים של 2.3 מיליון שקל

הבונוס מצטרף לתגמולים הרגילים של אהרון פוגל, שהודיע על פרישתו באחרונה, בהתאם להסכם השכר שלו, ובהם תשלומים של 1.6 מיליון שקל ■ סך התגמולים שיקבל פוגל בשנת 2013 צפויים לעמוד על 4.6 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הביטוח מגדל מבקשת מבעלי מניות המיעוט לאשר באסיפת בעלי מהמניות הקרובה בחודש ספטמבר מענקים בהיקף של 2.3 מיליון שקל לאהרון פוגל, יו"ר החברה הפורש. המענקים כוללים בונוס ראשון בגובה של 787 אלף שקל בגין שנת 2013, וכן מענק פרישה נוסף בגובה 1.5 מיליון שקל. במקומו של פוגל צפוי להתמנות לתפקיד היו"ר בעל השליטה החדש, שלמה אליהו.

הבונוסים החד-פעמיים אינם התגמול היחיד שיקבל פוגל עם פרישתו. הסכם השכר של היו"ר קובע לו תשלום של שלושה חודשי "יתרת הודעה מוקדמת" בסך 580 אלף שקל עם הפרישה, ובנוסף דמי ניהול לחצי שנה בסכום של מיליון שקל. סך התגמולים אותם יקבל פוגל בשנת 2013 צפויים לעמוד על 4.6 מיליון שקל.

בנימוקים להחלטה על המענקים נכתב כי "חברי ועדת התגמול והדירקטוריון ציינו לשבח את כישוריו, השכלתו, מומחיות, ניסיונו המקצועי והישגיו של היו"ר, במיוחד לאור האתגרים בהם ניצבת החברה בשנים האחרונות, אשר עיקרם רפורמות רחבות היקף בענף בו פועלת החברה ושינויי השליטה בחברה". עוד הסבירו כי הם תואמים את עקרונות מדיניות התגמול של החברה, ומבוססים על ביצועי החברה והיו"ר.

אהרון פוגלצילום: מיכל פתאל

מעט לאחר פרסום דו"חותיה הרבעוניים הבוקר, מסרה מגדל כי היא מתכוונת להביא באסיפת בעלי המניות הקרובה גם את אישור לעסקת בעלי עניין, ששבה תרכוש מגדל את תיק הביטוח הכללי של חברת הביטוח אליהו. האסיפה תתבקש לאשר רכישת התיק בתמורה לשווי של 260 מיליון שקל, בהתאם להערכת שווי שבוצעה על ידי פרופ' יורם עדן ופרופ' אמיר ברנע.

מוקדם יותר היום דיווחה מגדל על רווח כולל של 61 מיליון שקל ברבעון השני של 2013, לעומת הפסד של כ-98 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המעבר מהפסד לרווח נבע בעיקרו מגידול בהכנסות מהשקעות - כלומר ההתאוששות בשוק ההון - ומאחר שבתקופה המקבילה בוצעו הפרשות משמעותיות בשל עדכון אומדני תוחלת החיים, בהתאם לדרישת הממונה על הביטוח.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker