מנכ"ל מגדל יקבל מצנח זהב של כ-8.5 מיליון שקל כשיפרוש בגין אי תחרות

במגדל מציינים כי מדובר בהתקשרות ייחודית שנובעת מניסיונו וכישוריו של כהן בתחומי הביטוח, אך מוסיפים כי תנאי ההסכם עשויים להשתנות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל שבשליטת שלמה אליהו תכנס ב-12 בספטמבר 2013 את אסיפת בעלי המניות של החברה בכדי לאשר את מדיניות התגמול של החברה וכן מתן מענק מקסימלי של עד 3 מיליון שקל למנכ"ל הנוכחי יונל כהן.

לפי הדיווח של מגדל לבורסה, השכר החודשי הנוכחי של כהן, שמנהל את החברה מזה כ-5 שנים, שווה ערך לכ-190 אלף שקל (שאותו הוא מקבל כדמי ניהול דרך חברה פרטית שלו), בעוד שמדיניות התגמול קובעת כי השכר החודשי המקסימלי של מנכ"ל החברה יהיה 170 אלף שקל. התגמול יהיה בנוי משכר קבוע ומשתנה בהתאם לביצועים כך שעלות שכרו של כהן ב-2013 צפויה להגיע לכ-5.6 מיליון שקל.

לפני שמונה למנכ"ל מגדל ביטוח שימש כהן בתפקידים שונים בקבוצת מגדל, כמו יו"ר מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל ויו"ר דירקטוריון מבטח סימון סוכנויות לביטוח. במסגרת תפקיד יו"ר מבטח סימון, ב-31 בדצמבר 2001 נחתם בין חברה בבעלותו של כהן לבין מבטח סימון הסכם שלאחר מכן תוקן והוארך ב-2009, לפיו בכל מקרה של סיום ההסכם עם כהן הוא יקבל "מצנח זהב" בגין דמי ייעוץ ואי תחרות בעסקי מבטח סימון במשך 54 חודשים. מצנח זה הולך וצומח והגיע נכון לסוף 2012 ל-8.1 מיליון שקל. סכום זה גדל במהלך 2013 בכ-426 אל, שקל נוספים והגיע כבר לכ-8.5 מיליון שקל. במגדל מציינים כי מדובר בהתקשרות ייחודית שנובעת מניסיונו וכישוריו של כהן בתחומי הביטוח, אך מוסיפים כי תנאי ההסכם עשויים להשתנות.

יונל כהןצילום: אסף שילה

לאחרונה נפוצו הערכות בשוק ההון כי לאחר מינויו של שלמה אליהו ליו"ר מגדל אחזקות במקומו של אהרון פוגל, בנו של אליהו, עופר, עשוי להתמנות למנכ"ל מגדל ביטוח, בעוד שכהן ישמש כיו"ר מגדל ביטוח ומגדל שוקי הון. עם זאת, עדיין לא התקבלו החלטות סופיות במגדל. בכל מקרה, כשכהן יפרוש ממגדל הוא יהיה זכאי גם לדמי הסתגלות של כ-1.32 מיליון שקל בגין 6 חודשי עבודה.

כמו כן, מהדיווח של מגדל עולה כי נכון למארס 2013 שכרו החודשי של יעקב ויינשטין, המשמש כמנהל השקעות ראשי של החברה הבת מגדל שוקי הון, עמד על 251,489 שקל, בעוד שמדיניות שכר של מגדל קובעת כי השכר החודשי למנהלים בכירים לא יעלה על 100 אלף שקל. כמו כן, ויינשטיין יהיה זכאי לבונוס שנתי של עד 1 מיליון שקל. הסכם העסקתו של ויינשטיין בתוקף עד ה-15 במאי 2014. מגדל מציינת כי מדובר בהסכם התקשרות ייחודי הנובעת מרכישת בית השקעות אפיקים שהיה בבעלות ויינשטיין וכי תנאים מקבילים למנהלים בודדים שהם בעלי בתי השקעות, כמו גלעד אלטשולר, יאיר לפידות ודב ילין.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker