לוגו בלומברג
בלומברג

נכס אחד שמתחמק מהירידות שבשווקים בעקבות התפשטות קורונה וירוס: ביטקוין. המטבע הקריפטוגרפי, בעל שווי השוק הגדול ביותר מבין המטבעות הדיגיטליים, הגיע לרמה של 9,140 דולר הבוקר בחלק מהבורסות למטבעות דיגיטליים – הרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת נובמבר 2019. ביטקוין, ששווי השוק שלו עומד על כ-163 מיליארד דולר, נסחר הבוקר (ג') בעליות של 4% ברמה של 9,010 דולר, לפי נתוני אתר קוינ-מרקט-קאפ.

העלייה מגיעה לאחר שבוע של ביצועים חלשים של המטבע הדיגיטלי בשבוע שעבר לקראת חגיגות השנה הסינית החדשה. בין הגורמים הפוטנציאליים לעליות בביטקוין - הסטטוס שצובר המטבע כמקלט בטוח בעתות משבר והחשש מווירוס הקורונה.

ניקולאס פנידירצוגלוס, אנליסט מג'יי.פי. מורגן, אמר בשבוע שעבר כי המסחר על אופציות במטבעות דיגיטליים נפתח השנה במגמה חיובית. "לחלק מקרנות הגידור אין דעה מבוססת על הביטקוין, והן עשויות להרוויח מהתנודתיות במטבע. המוניטין של CME, שמפעילה את המסחר בחוזים עתידיים על ביטקוין, כבורסה אמינה בשוקי הנגזרים מושך את המשקיעים הפוטנציאלים", אמר.

צ'ארלי מקאליגוט מבנק ההשקעות נומורה היפני אמר כי התשואה הריאלית על אג"ח ממשלת ארה"ב לחמש שנים ירדה לרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל 2017, מה שמעודד את המשקיעים לעבור לזהב ולביטקוין.

עם זאת, הביטקוין ידוע בתנודתיות שלו. המטבע הדיגיטלי עלה לכ-20 אלף דולר בסוף 2017 ומאז ירד לכ-3,000 דולר וחזר ביוני 2019 לכ-14 אלף דולר. ביטקוין סיים את 2019 ברמה של כ-7,100 דולר.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום