לוגו בלומברג
בלומברג

המנהל האחראי בפייסבוק על פרויקט המטבע הדיגיטלי ליברה, דיוויד מרקוס, אינו ממהר לתקוף את השותפות של הרשת החברתית שהחליטו לעזוב את הפרויקט. מרקוס אמר כי הוא אופטימי בנוגע להצטרפותם של ארגונים אחרים, למרות התנגדות עזה מצד פוליטיקאים ברחבי העולם.

"אני מכבד את החברות שהחליטו לעזוב את פרויקט ליברה. למנהלים שלהם יש אחראיות כלפי בעלי המניות, העובדים ובעלי האחזקות בחברות", אמר מרקוס בריאיון לבלומברג. "אנחנו נמשיך קדימה ונוסיף שותפות אחרות".

פייסבוק סובלת מעיכוב משמעותי בפרויקט המטבע הדיגיטלי לאחר שבימים האחרונים רבע מהחברות באגודת ליברה, הארגון שישלוט במטבע, עזבו את הפרויקט על רקע התנגדות הרגולטורים ברחבי העולם. בין החברות שעזבו היו ויזה, מאסטרקארד וסטרייפ.

הסנאטורים הדמוקרטים, שרוד בראון ובריאן שץ, פנו לחברות אלה בתחילת החודש וקראו להן לשקול בזהירות כיצד הן ינהלו סיכונים פוטנציאליים הקשורים לליברה לפני שיחליטו אם הם ממשיכים להיות חברים בפרויקט. בתגובה לשאלה אם הוא חושב שהמכתבים שנשלחו לחברות הם איום מצד הסנאטורים אמר מרקוס כי "אני לא יודע, איך זה נשמע לך?"

"מכתבים כאלה שנשלחים בנוגע לרעיון וקוראים לאנשים לא לחפש חדשנות מאוד מדאיגים", אמר מרקוס. "המערכת הפיננסית שלנו לא התפתחה וצרכנים ברחבי העולם משלמים את המחיר", הוא הוסיף.

פייסבוק הכריזה על פרויקט ליברה ביוני ומסרה כי המטבע הדיגיטלי יאפשר לאנשים ברחבי העולם לבצע תשלומים והעברות כספים בעלות נמוכה. רגולטורים ומחוקקים הביעו חשש כי המטבע עשוי לשמש להלבנת כספים ולפגוע במשילות של בנקים מרכזיים בעולם.

אגודת ליברה התכנסה בפעם הראשונה בשבוע שעבר בז'נווה ומסרה כי יש מספיק חברות בעולם שמעוניינות להצטרף לפרויקט. לדברי האגודה יש 1,500 ארגונים שהביעו רצון להצטרף לפרויקט ליברה, אך רק 180 מהם עומדים בקריטריונים של האגודה. מנהלים בפייסבוק ואגודת ליברה מסרו כי הפרויקט לא יחל לפעול לפני שיענה על דרישות הרגולטורים בארה"ב ובמדינות אחרות. מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, צפוי להעיד בנושא בשבוע הבא בוועדת השרותים הפיננסיים של בית הנבחרים בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker