הבנק המרכזי של סין: קרובים להשקת מטבע דיגיטלי משלנו

סין צפויה להיות הכלכלה הגדולה הראשונה בעולם שתנפיק מטבע דיגיטלי משלה ■ המטבע מיועד להחליף את הכסף המזומן במדינה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הבנק המרכזי של סין
הבנק המרכזי של סיןצילום: בלומברג

הבנק המרכזי של סין מסר כי הוא קרוב להנפקת מטבע דיגיטלי משלו, כך אמר גורם בכיר בבנק. מומחים בבנק עובדים על פיתוח המערכות זה שנה והמטבע הדיגיטלי קרוב להשקה, אמר מו צ'אנגצ'אם, סגן מנהל מחלקת התשלומים בבנק המרכזי של סין באירוע של הפורום הכלכלי של סין בעיר ייצ'ון, במחוז היילונגג'יאנג. הוא לא פירט מתי יונפק המטבע.

מו חזר על כוונותיו של הבנק המרכזי כי המטבע הדיגיטלי יחליף את ה-MO – המזומנים במחזור הכלכלי. דבריו של מו מאותתים כי הבנק המרכזי של סין מתקרב להשקת מטבע דיגיטלי לאחר חמש שנות מחקר בנושא. סין תהיה הכלכלה הגדולה הראשונה בעולם שתעשה זאת.

מו אמר כי הנפקת מטבע דיגיטלי המבוסס רק על טכנולוגיית הבלוקצ'יין, הטכנולוגיה עליה מבוססים הביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים, תהיה בעייתית במדינה גדולה כמו סין מכיוון שקמעוניים דורשים מטבע בעל יכולות ביצוע גבוהות במקביל.

בנוסף, מו אמר כי המטבע יושק במערכת הפעלה דו-שכבתית כדי להתמודד עם הכלכלה הסינית המורכבת, השטחים העצומים בסין וגודלה העצום של האוכלוסייה. השכבה העליונה של מערכת ההפעלה תשמש את הבנק המרכזי והשכבה המשנית תשמש את הבנקים המסחריים. מו אמר כי השיטה הזו תשפר את נגישות למטבע, תגביר את אימוץ השימוש במטבע הדיגיטלי על ידי האוכלוסייה ותקדם חדשנות בקרב הבנקים המסחריים.

השקת המטבע הדיגיטלי ליברה של פייסבוק מעוררת דאגה בקרב בנקים מרכזיים בעולם, כולל הבנק המרכזי של סין, שאמר כי נכסים דיגיטליים צריכים להיות נתונים לפיקוח הבנק כדי למנוע סיכונים בשוק המט"ח ולהגן על סמכותה כקובעת מדיניות מוניטרית.

הבנק המרכזי "יזרז את המחקר של המכרז הדיגיטלי החוקי של סין" ויפקח על מגמות פיתוח מטבעות דיגיטליים בסין ומחוצה לה. כך נמסר מהבנק המרכזי של סין בהודעה לתקשורת על תוכנית העבודה שלה למחצית השנייה של 2019 שפורסמה בתחילת אוגוסט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker