הישראלי שזכה בארוחה עם וורן באפט - וחברו שישלם 4.6 מיליון דולר על התענוג

באפט התבטא בעבר בחריפות נגד מטבעות דיגיטליים, אך ג'סטין סאן, מייסד המטבע הדיגיטלי טרון - יפגוש אותו בארוחת צדקה עם המשקיע האגדי, שהכנסותיה יוקדשו לתרומות ■ הוא הזמין את יוני אסיא, מייסד eToro, להתלוות אליו

יוסף חרש
יוסף חרש
יוני אסיא
יוני אסיאצילום: Doron Letzter / eToro

נותרו כמה ימים בלבד לארוחת הצדקה השנתית שעורך מדי שנה המשקיע וורן באפט. ג'סטין סאן, מייסד המטבע הדיגיטלי טרון, שזכה במכירה הפומבית של ארוחת הצהריים תמורת 4.57 מיליון דולר, צייץ אתמול בחשבון הטוויטר שלו: "ברצוני להזמין את חברי הטוב יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל eToro, להצטרף אליי לארוחת הצהריים עם וורן באפט. ארבעה ימים נותרו ועוד חברים להזמין".

אסיא ענה בטוויטר "ג'סטין, יהיה לי הכבוד להצטרף אליך לארוחת הצהריים, צעד גדול לחיבור בין עולם הפיננסים המסורתי לעולם החדש". סאן הזמין לארוחה גם את ג'רמי אלייר, מנכ"ל חברת הקריפטו circle. כל הכנסות הארוחה יועברו לגלייד, ארגון המסייע לעניים וחסרי בית בסן פרנסיסקו.

״אני נרגש מההזמנה ומההזדמנות להיפגש עם אחד מהמשקיעים הגדולים בהיסטוריה, אחד העשירים בעולם ונדבן בקנה מידה עצום", מסר אסיא ל-TheMarker. "האפשרות לאכול צהריים עם אחד המוחות המבריקים של המאה היא מדהימה. כנראה שלא נצליח לשכנע אותו ששוק הקריפטו הוא מעניין, כי זה נוגד את תפישת העולם שלו, אבל אולי נוכל להגיע להסכמה שמדובר בכלי שבאמצעותו ניתן לצמצם את פערי האי-שוויון בעולם״.

זוהי השנה ה-20 שבה נערכת המכירה הפומבית, ובעל ההצעה המנצחת בה יזכה לקחת שבעה חברים לארוחת צהריים עם באפט במסעדת סמית' אנד וולנסקי במנהטן. במכירה הראשונה נמכרה הארוחה ב-25 אלף דולר. הסכום שהוצע השנה שובר את השיא שנקבע ב-2012, כשהארוחה נמכרה ב-3.46 מיליון דולר. עד כה, גייס באפט במכירות הפומביות יותר מ-30 מיליון דולר עבור גלייד.

וורן באפט
וורן באפטצילום: Nati Harnik/אי־פי

ארוחת הצהריים השנה תהיה מעניינת במיוחד. באפט התבטא בעבר בחריפות נגד המטבעות הדיגיטליים, ובאחת ההזדמנויות התייחס למטבע הדיגיטלי ביטקוין בתור "רעל עכברים בריבוע". בראיון בפברואר ל-CNBC אמר באפט כי "טכנולוגיית הבלוקצ'יין חשובה, אבל לביטקוין אין שום ערך ייחודי. ביסודו של דבר, הוא הזיה. הוא מושך שרלטנים".

את eToro הקימו ב-2009 יוני אסיא, רונן אסיא ודודו רינג. החברה היא למעשה ברוקר דיגיטלי מלווה בממשק המזכיר רשתות חברתיות, המאפשר למשקיעים בשווקים לעקוב אחר פעולות השקעה של משקיעים אחרים, ולהעתיק דפוסי השקעה. החברה מרוויחה מעמלות על כל עסקה שמתבצעת דרכה. החברה מאפשרת מסחר במטבעות דיגיטליים וכן השיקה לפני שלושה חודשים זירת מסחר ייעודית למטבעות דיגיטליים בשם eToroX. 

תגובות