ישר לפנים של פייסבוק: ארה"ב רוצה להגביל שימוש במטבעות דיגיטליים, הביטקוין צונח

הצעת החוק מתווספת לציוצים של טראמפ נגד הליברה של פייסבוק ומטבעות דיגיטליים אחרים ■ הביטקוין יורד ב-9%

לוגו רויטרס
רויטרס
מארק צוקרברג על שער "ויירד"
מארק צוקרברג על שער "ויירד"צילום: JAKE ROWLAND / ESTO / WIRED

המחוקקים הדמוקרטים, ששולטים בוועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים, דנים בהצעת חוק לאסור על חברות טכנולוגיה גדולות לתפקד כחברות פיננסיות או מנפיקות מטבעות דיגיטליים, כך לפי עותק של טיוטת הצעת החוק שהגיע לידי "רויטרס". פייסבוק, שהודיעה בחודש שעבר על השקת מטבע דיגיטלי – ליברה – ב-2020, עונה על ההגדרות בטיוטת החוק.

הצעה זו והתבטאויות של דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, נגד המטבעות הדיגיטליים עוצרות את ההתאוששות בשוק הקריפטו שהחלה בחודשים האחרונים. ביטקוין יורד ב-9% ל-10,200 דולר; אתריום יורד ב-16% ל-223 דולר; לייטקוין יורד ב-11% ל-88 דולר וביטקוין קאש יורד ב-16% ל-284 דולר – לפי נתוני אתר קוינ-מרקט-קאפ.

חברי הקונגרס הרפובליקאים, המעודדים חדשנות, יתנגדו ככל הנראה להצעה שכזו וינסו להשיג את הרוב הנדרש לחסום את ההצעה בבית הנבחרים. גם אם ההצעה תעבור בבית הנבחרים היא עדיין צריכה לקבל את אישור הסנאט.

עם זאת, טיוטת הצעת החוק שולחת מסר ברור לחברות טכנולוגיה גדולות שמעוניינות להיכנס לתחום השירותים הפיננסיים. לפי טיוטת ההצעה, כל חברת טכנולוגיה שיש לה הכנסות שנתיות של 25 מיליארד דולר לא תוכל לתת שירותים פיננסיים.

"חברה המפעילה פלטפורמת שירותים גדולה לא תוכל להקים, לתחזק או להפעיל נכסים דיגיטליים שמיועדים לשימוש נרחב כאמצעי תשלום, אמצעי לשמירת ערך או שימוש דומה אחר", נכתב בטיוטה.

טראמפ צייץ בשבוע שעבר כי "ל'מטבע הווירטואלי' של פייסבוק, ליברה, לא תהיה שום אמינות. אם פייסבוק וחברות אחרות רוצות ליהפך לבנק, הן חייבות לבקש רישיון בנקאי ולהיות כפופות לרגולציות של המגזר הבנקאי, בדיוק כמו בנקים אחרים", כתב טראמפ בסדרה של ציוצים בטוויטר.

טראמפ הביע גם ספקנות לגבי מטבעות דיגיטליים באופן כללי. "אני לא מת על ביטקוין ועל מטבעות קריפטו אחרים, שהם לא כסף, ושהערך שלהם תנודתי מאוד ומבוסס על אוויר", כתב. נכסי קריפטו לא מפוקחים יכולים לעודד התנהגות לא חוקית, כמו סחר בסמים ופעילות לא חוקית אחרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker