למרות קריסת הביטקוין: קוינבייס צופה הכנסות של 1.3 מיליארד דולר ב-2018

קוינבייס, אחת מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם, גייסה הון בתחילת החודש לפי שווי של 8 מיליארד דולר ■ לפי הערכות, מספר המשתמשים בפלטפורמה זו בארה"ב ירד ב-80% מתחילת 2018

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
משרדי קוינבייס
משרדי קוינבייסצילום: בלומברג

שוק הצטבעות הדיגיטליים איבד 70% מערכו מתחילת 2018, אך זה לא מפריע לחברות בתחום להמשיך לעשות כסף. קוינבייס, אחת מבורסת הקריפטו הגדולות בעולם, צופה הכנסות של 1.3 מיליארד דולר ב-2018, לפי מסמכים שהגיעו לידי בלומברג – והמשקיעים מתחילים להקדיש תשומת לב לחברה. בתחילת החודש גייסה קוינבייס הון ממשקיעים לפי שווי של 8 מיליארד דולר.

החברה מסן פרנסיסקו הצליחה לייצר יותר רווחים מחברות אחרות במגזר המטבעות הדיגיטליים, ונהנתה מטירוף הקריפטו בשנים האחרונות. הכנסות החברה מגיעות מעמלות שהיא גובה על המסחר בפלטפורמה שלה, וכן מעליות באחזקות המטבעות הדיגיטליים של החברה.

ב-2016, כאשר החלה עלייה במחירי המטבעות הדיגיטליים, הכנסות קוינבייס הסתכמו רק ב-17 מיליון דולר, לפי מסמכים שהגיעו לבלומברג, והחברה רשמה הפסד נקי של 16 מיליון דולר. ואולם, ב-2017 החברה רשמה רווח של 380 מיליון דולר. קוינבייס צופה כי הרווח ב-2018 יסתכם ב-456 מיליון דולר. "החברות שמעוניינות להשקיע בנו יודעות כי זה הגל הבא של חדשנות טכנולוגית", אמר אסיף הירג'י, סמנכ"ל התפעול בקוינבייס.

יעדי החברה להגיע לרווח של 400 מיליון דולר בשנה נראים שאפתניים יחסית לסטארט אפ שהוקם רק לפני שש שנים בתעשייה ששופעת באי ודאות וסיכון רב. לפי הערכות, מספר המשתמשים בפלטפורמת קוינבייס בארה"ב ירד ב-80% מתחילת 2018. הירג'י לא הגיב לנתונים, אך אמר כי קוינבייס היא הימור על עתיד הקריפטו וכי ככל שהשווי של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים יורד, כך גם מכירות החברה. לפי המסמך, החברה החזיקה ב-503 מיליון דולר במזומן, נכון לסוף יוני 2018.

ירידת הביטקוין הביאה לכך שסבב הגיוס האחרון נעשה לפי שווי נמוך יותר ממה שתכננה החברה. עם זאת המשקיעים מתנחמים בכך שקוינבייס משקיעה בגיוון מוצריה. קוינבייס הוסיפה מוצרים להשקעות לקוחות מוסדיים. קרנות הון סיכון היו הראשונות לעשות שימוש במוצרים אלו. מוצרים אלו כוללים, בין היתר, חשבונות משמורת (קסטודי) של מטבעות דיגיטליים. החברה מסרה כי היא צופה שבבועות הקרובים יהיו לה 40 לקוחות עם חשבונות משמורת בסך של כמיליארד דולר. בשבוע שעבר היא קיבלה אישור מהרגולטורים להפעלה עצמאית של חשבונות משמורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker