ייל השקיעה בקרן קריפטו שגייסה 400 מיליון דולר

קרן ההשקעות של האוניברסיטה השקיעה בפרידגמה - קרן להשקעות במטבעות דיגיטליים ובלוקצ'יין

לוגו בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אוניברסיטת ייל
אוניברסיטת יילצילום: בלומברג

אוניברסיטת ייל השקיעה כמעט בכל דבר - מאג"ח של פורטו ריקו ועד מחברות לייצור עץ בניו המפשיר, וכעת היא נכנסת גם לתחום מטבעות הקריפטו. קרן ההשקעות השנייה בגודלה של גופי ההשכלה ההגבוהה היא בין המשקיעים שסייעו לקרן חדשה, שתתמקד בנכסים דיגיטליים, לגייס 400 מיליון דולר - כך לפי מקור המעורה בנושא.

הקרן, פרדיגמה, הוקמה על ידי פרד ארסם, מייסד שותף של בורסת הקריפטו קוינבייס; מאט האונג, לשעבר שותף בקרן ההון סיכון סקויה; וצ'ארלס נויס, עובד לשעבר בקרן הקריפטו פנטרה קפיטל. ייל, שבראש קרן ההשקעות שלה בשווי 30 מיליארד דולר עומד דיוויד סוונסן, היא בין המוסדות הגדולים היחידים שמשקיעים בשוק המטבעות הדיגיטליים, שצלל ב-2018, לאחר ששבר שיאים ב-2017. גודל ההשקעה בפרדיגמה לא ידוע.

גל של משקיעים מוסדיים עשוי להוביל לעליות בשוק הקריפטו, אך המשקיעים עדיין חוששים ממניפולציות בשוק וחוסר רגולציה. 96% מהמוסדות והקרנות שהשתתפו בסקר של חברת הייעוץ NEPC בפברואר, אמרו כי הם לא משקיעים במטבעות דיגיטליים.

כ-60% מהנכסים של ייל בשנת התקציב 2019 מושקעים במכשירי השקעה אלטרנטיביים, כמו קרנות הון סיכון וקרנות גידור, לדברי האוניברסיטה.

פרדיגמה, שבין המשקיעים בה נמצאת גם קרן ההון סיכון סקויה, מתכננת להשקיע בפרויקטים שמתמקדים במטבעות דיגיטליים, בלוקצ'יין וזירות מסחר לנכסי קריפטו, שנמצאים בשלבי פיתוח ומיסחור התחלתיים, כך אמר נויס לבלומברג ביוני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום