בורסות הביטקוין הגדולות בעולם משלבות ידיים כדי לעשות סדר בתחום

אין אף רגולטור פדרלי בארה"ב שאחראי באופן ישיר על תחום המטבעות הדיגיטליים והבורסות מעוניינות למנוע הונאות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
האחים קמרון וטיילר וינקלווס
האחים קמרון וטיילר וינקלווסצילום: בלומברג

חלק מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם החליטו לשלב ידיים במאמץ לעקור מן השורש את ההתנהלות הבעייתית הנפוצה בתעשיית המטבעות הדיגיטליים, ששוויה מוערך ב-214 מיליארד דולר.

התאחדות הנכסים הווירטואליים, שהקימו מייסדי פלטפורמת הסחר ג'מיני, האחים וינקלבוס, הודיעה היום (ב') שצירפה לשורותיה את הבורסות ביטסטאמפ, ביטפלייר USA וביטרקס. בהתאם לכך, ייפגשו נציגי הבורסות בפעם הראשונה בספטמבר כדי לדון בהקמת ארגון שייצור לעצמו רגולציה.

ההתאחדות מתכננת לקבוע סטנדרטים לתעשייה, לקדם שקיפות ולעבוד עם רגולטורים כמו ה-CFTC, שמפקחת על מסחר בסחורות, חוזים עתידיים ונגזרים, כדי למנוע הונאות בשווקים דיגיטליים כמו ביטקוין.

מריה פיליפאקיס, שעבדה בעבר במחלקת השירותים הפיננסיים של ניו יורק, שם סייעה ביצירת הרישיון של המדינה למטבעות דיגיטליים, הידוע כביטלייסנס, תהיה המנהלת הזמנית שח הארגון.   

ה-CFTC, הוועדה לניירות ערך ובורסות (SEC) ורגולטורים אחרים, נוהגים להסתמך על ארגונים הקובעים את הרגולציה שלהם כדי לפקח על סחר במגוון תחומים. נכון להיום, לאף רגולטור פדרלי אין סמכות ישירה על הבורסות שסוחרות במטבעות דיגיטליים. במקום זאת המסגרת החוקית נמצאת בחוקים השונים של המדינות, והמבקרים טוענים כי מצב זה מזמן הונאות ומניפולציות.

האחים וינקלבוס מעוניינים להקים ETF של ביטקוין, מכשיר פיננסי הדומה לתעודת סל, אבל הוועדה לניירות ערך ובורסות דחתה את בקשתה זו הפעם השנייה, בטענה כי שוקי הביטקוין לא מספיק בטוחים מפני הונאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker