האקרים פרצו לזירת הקריפטו הישראלית בנקור – וגנבו מטבעות בשווי 23 מיליון דולר

בנקור, שפיתחה פלטפורמה להמרת מטבעות וירטואליים, הפסיקה לפעול מאז הפריצה לצורך חקירת הפריצה וניסיון להחזיר את המטבעות שנגנבו ■ אתר החברה אינו פעיל – אך בנקור מדגישה כי אף לקוח לא נפגע

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בלוקצ'יין
צילום: Getty Images IL

כשנה לאחר שגייסה כ-156 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי משלה, חברת בנקור (bancor) הישראלית נאלצה לחוות על בשרה את אחד הסיכונים הגדולים בשוק הקריפטוגרפי. פרצת אבטחה בפלטפורמה, המאפשרת המרה של מטבעות קריפטוגרפיים ל"טוקנים", במהלך עדכון חוזים חכמים - נוצלה על ידי האקרים לגניבה של מטבעות בשווי של כ-23.5 מיליון דולר.

החברה הקפיאה את פעילותה לאחר הפריצה שהתבצעה בלילה שבין ראשון לשני, ולפי שעה באתר האינטרנט של החברה מופיעה הודעה כי החברה מבצעת שדרוגים, וכי האתר יחזור לפעילות בקרוב.

מהחברה נגנבו מטבעות אתריום בשווי 12.5 מיליון דולר, מטבעות בנקור (BNT) בשווי 10 מיליון דולר וכן מטבע NPXS בשווי כמיליון דולר. המטבע שהנפיקה, בנקור (הצמוד לאתריום), נסחר כיום בירידות של כ-3% בממחיר של 2.27 דולרים, לעומת 3.11 דולרים לפני שבוע - במקביל לירידה במרבית מטבעות הקריפטו. המטבע איבד כ-70% משיאו באמצע ינואר, אז עמד על כ-10 דולרים. שווי השוק של סך מטבעות בנקור כיום הוא כ-115 מיליון דולר.

 "ברגע שזיהינו את הפריצה, הצלחנו להקפיא את אסימוני ה-BNT הגנובים, כך שהגבלנו את הנזק לאקו-סיסטם של בנקור", צייצה החברה לאחר הפריצה. "היכולת להקפיא אסימונים מובנית בפרוטוקול התוכנה שלנו, ונועדה לשימוש במצבים קיצוניים כדי לשקם את המערכת מפרצת אבטחה, כשהיא מתירה לבנקור למנוע מהגנב לברוח עם האסימונים הגנובים".

 למרות זאת, את מטבעות האתריום לא תוכל החברה להחזיר, ולדבריה היא בקשר עם כמה בורסות קריפטו, בניסיון למנוע מהפורצים לפרוט אותם למטבעות אחרים.

החברה הדגישה כי אף לקוח שלה לא נפגע באופן אישי מהפריצה, כלומר אף ארנק לא נפרץ ללקוחות, בשל הפלטפורמה המתוחכמת.

בנקור, שנוסדה ב–2016 על ידי ארבעה ישראלים - המנכ"ל גיא בן־ארצי, אייל הרצוג, יהודה לוי וגליה בן־ארצי - פיתחה פלטפורמה להמרת מטבעות וירטואליים המאפשרת לבעליהם לסחור בהם או להמירם במהירות וללא צורך בגורם נוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker