לשלם על חניה בת"א במטבע קריפטו: המיזם של איי מרשל והבן של רני רהב

רפובליקת איי מרשל הכריזה כי תהיה אחת המדינות הראשונות בעולם לאשר בפרלמנט ולהוציא לפועל הנפקת מטבע קריפטוגרפי - כמטבע רשמי של המדינה ■ את ההנפקה יוביל הסטארט-אפ הישראלי של ברק בן עזר ורועי רהב, בנו של רני רהב

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איי מרשל
צילום: Getty Images IL

רפובליקת איי מרשל הכריזה השבוע כי תהיה אחת המדינות הראשונות בעולם לאשר בפרלמנט ולהוציא לפועל הנפקת מטבע קריפטוגרפי - כמטבע רשמי של המדינה. עם זאת, המטבע הרשמי הראשון של המדינה יוסיף להיות הדולר. איי מרשל צפויה לצאת להנפקת המטבע (ICO) מאוחר יותר השנה. Neema, הסטארט-אפ הישראלי יוצא האקסלרטור y-combinator, הוא זה שחבר לרפובליקת איי מרשל, והוא שיהיה אחראי על יצירת המטבע המדיני מבוסס הבלוקצ'יין. היזמים של Neema הם ברק בן עזר ורועי רהב, בנו של רני רהב קונסול איי מרשל בישראל.

לדיווחים מהירים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

נציגי איי מארשל ציינו כי חלק מהמניעים להחלטה על הנפקת מטבע קריפטו, הוא שבשנת 2023 ממשלת ארה"ב תחדל מהענק סיוע של 30 מיליון דולר המהווה כ 50% מתקציב הסיוע של המדינה. הנפקת הקריפטו למעשה תמנע מאיי מארשל להיכנס לגירעון.

מעבר לכך שאיי מארשל תהיה המדינה הראשונה עם מטבע קריפטוגרפי, המצב החדש ייצור בעיה לאור ההחלטות האחרונות של רשות המסים בעניין מיסוי הכנסות הנובעות מהשקעה במטבעות כאלה. נזכיר כי במס הכנסה הגדירו את מטבעות הקריפטו כנכס ולא כמטבע, אולם עכשיו יש מדינה סוברנית שקבעה כי מדובר דווקא במטבע רשמי. כלומר - איי מרשל תהיה המדינה הראשונה, ככל הנראה - שבה שימוש במטבע קריפטו יוגדר כהליך חוקי, רשמי ומחייב.

Neema, לוקחת על עצמה את הטיפול המלא בהנפקת המטבע ובהכנת התשתיות לקראת המעבר המלא למטבע קריפטו רשמי במדינה. בשלב הראשוני תיערך החברה לקראת PreSale, ולאחר מכן להנפקת המטבע שתושלם בהמשך השנה. בעתיד, נימה תפרוש את תשתית הטכנולוגיה הדרושה: החל מחיבור אינטרנט לאיים במדינה שעדיין אינם מחוברים ועד ליצירת מערכת תשלום מבוססת טביעת אצבע, שתאפשר לתושבים אבטחה מלאה ושימוש נגיש ונוח בכספם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker