באג גרם למחיר ביטקוין לצנוח ל-0 - וסוחר זריז הספיק לקנות מטבעות ב-20 טריליון דולר

תקלה בבורסת מטבעות קריפטו ביפן איפשרה במשך 20 דקות למשקיעים לקנות מטבעות ביטקוין בחינם ■ שבעה משקיעים ניסו לנצל את המצב כדי לגרוף רווחים קלים

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אפליקציה לרכישת ביטקוין
רויטרס
סוכנויות הידיעות

באג במערכת חישוב המחירים של בורסת מטבעות קריפטו ביפן איפשר למשקיעים לזמן קצר לקנות מטבעות ביטקוין בחינם - אם כי איש מהם לא הצליח לגרוף רווחים מהתקלה.

עדכונים ראשונים ודיווחים מהירים - חפשו את הערוץ של TheMarker בטלגרם

בורסת Zaif, המנוהלת על ידי חברת טק בורו (Tech Bureau) היפנית, הודיעה כי באג איפשר ללקוחות לרכוש ביטקוין במחיר של 0 ין במשך 20 דקות ביום רביעי שעבר, 16 בפברואר. שבעה לקוחות זריזים ניצלו את המצב ורכשו מטבעות ביטקוין.

לאחר גילוי התקלה, הבורסה ביטלה את העסקות, אם כי נתקלה בבעיה מאחר שאחד הלקוחות כבר הספיק לנסות למכור את מטבעות הביטקוין שרכש, אמר דובר של הבורסה לרויטרס.

ביטקויןצילום: בלומברג

העיתון היפני "אסאהי שימבון" דיווח כי הלקוח השביעי ניצל את התקלה כדי "לרכוש" ללא עלות מטבעות ביטקוין בשווי של 2,200 טריליון ין (20 טריליון דולר), וניסה להעביר אותם אל מחוץ לבורסה.

שווי השוק הכולל של ביטקוין מהווה רק חלקיק מהסכום שהלקוח ניסה לקנות. השווי של כל מטבעות הביטקוין שנמצאות במחזור הוא כ-170 מיליארד דולר, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

בעקבות התקלה פתחו הרשויות ביפן בחקירה נגד מפעילת הבורסה, טק בורו. החקירה מתמקדת בבטיחות המערכת ובהתנהלותה העסקית של החברה, דיווח העיתון. החברה התנצלה בפני הלקוחות.

בורסת Zaif היא אחת מ-16 בורסות מטבעות קריפטו מורשות ביפן, וכבר נתונה לבדיקות מצד הרשויות לאחר שבחודש שעבר האקרים גנבו מטבעות דיגיטליים בשווי 534 מיליון דולר מבורסת קריפטו מורשה אחרת ביפן, קוינצ'ק.

בורסות מטבעות הקריפטו המורשות ביפן מתכוונת להקים באפריל גוף רגולציה עצמית, אשר יקבע כללי אבטחה ופרסום עבור הבורסות, ויקבע עונשים לאלו שלא יעמדו בכללים, דיווח יומון העסקים היפני "ניקיי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker