השקל התחזק קלות; ברקליס: "המשתנים המחזוריים והמבניים תומכים בשקל"

שערו היציג של הדולר נסגר בירידה של 0.14%; היורו נחלש ב-0.1%; לא צפויה העלאת ריבית ביום ב'

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק

שערו היציג של הדולר ירד היום ב-0.15% ונקבע ברמה של 3.445 שקל. זאת, לאחר שאתמול רשם השער היציג עלייה של 0.8% בהתאם למגמת התחזקות של המטבע בעולם. המסחר במטבע האמריקני רשם הבוקר ירידה של 0.5% ביחס לשער היציג מאתמול, שהתמתנה במהלך הבוקר.

גם שערו היציג של היורו רשם ירידה של 0.1% ביחס לשערו היציג מאתמול והוא נסגר ברמה של 4.9015 שקל. בעולם, מתמתנת מעט מגמת התחזקות הדולר. אתמול הגיע הדולר לשיא של חודש על רקע המשבר ביוון וירידה בסיכויים שנותנים המשקיעים להמשך תכנית ההרחבה הכמותית של הבנק הפדרלי. הבוקר נרשמות עליות קלות בשער היורו-דולר ברמה של 1.428 דולר ליורו.

התחזקות השקל מגיעה לקראת החלטת הריבית של בנק ישראל ביום שני הקרוב. בקבוצת הראל מעריכים שלא צפויה העלאת ריבית נוספת, על רקע ההתמתנות בנתוני המקרו ומדד המחירים לחודש מאי שהיה נמוך מהצפוי ולאחר שבחודש שעבר העלה בנק ישראל את הריבית. עוד תורמים להערכה החולשה בכלכלת ארה"ב, התגברות הסכנה למשבר בגוש האירו והירידה ביצוא הסחורות. יחד עם זאת, מעריכים בהראל, המשך העלייה המהירה במחירי הדירות עשוי "לדרבן את בנק ישראל להטיל עוד מגבלות מקרו-יציבותיות על שוק המשכנתאות".


בטווח הארוך יותר, בבנק ההשקעות ברקליס קפיטל ממליצים למשקיעים להמשיך ולהיחשף לשקל ורואים בו יעד טוב לגיוון תיק ההשקעות. "המשתנים המחזוריים והמבניים תומכים בשקל. כמו כן, כותבים בברקליס, ישנם משתנים טכניים חיוביים עבור המטבע הישראלי: המשקיעים בשוק המקומי הפכו להיות קונים נטו של מניות וחיזקו את זרימת ההון".

שקל/דולר
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker