שערו היציג של הדולר זינק ב-1.2% ל-3.43 שקלים: מועמדות פישר מוסיפה לעננת אי הוודאות

סוחר מט"ח: "היתה קצת פאניקה בבוקר ואנשים התחילו לשלם; הזרים קנו דולרים והמגזר העסקי הצטרף"

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

"הדולר התחזק ביום שישי בניו יורק ב-1% בשל החולשה בשוק המניות. המצב הגיאו פוליטי משרה חוסר ודאות בנוגע לישראל כבר תקופה ארוכה. לשני אלה התווספה עכשיו עננת אי ודאות נוספת סביב המשך כהונתו של פישר כנגיד בנק ישראל. כל אלה גרמו לקצת פאניקה בבוקר ואנשים התחילו לשלם. הזרים התחילו לקנות דולרים והמגזר העסקי גם הוא מצטרף"  - כך אמר היום סוחר מט"ח בכיר באחד מחדרי המסחר של אחד הבנקים הגדולים.

שערו היציג של הדולר רשם עלייה של 1.2% ביחס לשערו היציג מאתמול ונסגר ברמה של 3.434 שקלים. היורו התחזק ב-0.33% לרמה של 4.93 שקל.

התחזקות הדולר מול השקל מגיעה על רקע התחזקותו של המטבע האמריקאי לעומת רוב המטבעות בעולם. בשבוע שעבר התחזק הדולר מול 14 מתוך 16 מטבעות הסחר המרכזיים, כאשר היורו נחלש מולו ב-2% ונסחר ברמה של 1.4347 דולר ליורו.

"אחד הגורמים העיקריים שהכתיבו את הטון השבוע בשוק המטבעות היה נאומו של נגיד הבנק המרכזי של אירופה בה רמז הנגיד כי בכוונת הבנק להעלות את הריבית בחודש הבא", כותבת איילת ניר, הכלכלנית הראשית של בית ההשקעות IBI. בנוסף, מציינת ניר, כי התחזקות הדולר נובעת ממגמת הבריחה לביטחון (Flight to Safety) או התגברות שנאת הסיכון של המשקיעים, שבאה לידי ביטוי בירידה במחירי הסחורות, בירידות בשוק המניות האמריקאי, בפתיחת המרווחים בשוק האג"ח הקונצרני בארה"ב ובירידת התשואות על אג"ח ממשלתי אמריקאיות.

שקל/דולר
שקל/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker