הדולר יורד ב-0.5% - שערו היציג: 3.474 שקלים

מדד נמוך מהצפוי הביא בתחילת השבוע להתחזקות הדולר; אפשרות להרחבה נוספת בארה"ב בלמה את המגמה

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

התערבותו של בנק ישראל במסחר במט"ח אמש לא בלמה את היחלשות הדולר. לאחר שנחלש אתמול ב-1.1%, הוסיף הבוקר הדולר להיחלש ושערו היציג נקבע ברמה של 3.474 שקלים - ירידה של 0.5% לעומת שערו היציג מאתמול. שער היורו נסחר ביציבות יחסית לאחר שנחלש אתמול ב-0.8% ושערו נקבע ברמה של 4.975 שקלים. בעולם, נשמרה יציבות בשער היורו-דולר והוא מוסיף לחוג סביב רמות ה-1.43 דולר ליורו.

בסיכום שבועי, לאחר שהתרגלנו לראות את הדולר נחלש, המטבע האמריקאי פתח את השבוע בהתחזקות משמעותית וחצה את רף ה-3.5 שקלים. זאת, בדומה למגמה בעולם ועל רקע ירידה חדה שנרשמה בשבוע שעבר במחירי הסחורות. עם זאת, בחלקו השני של השבוע התפתחויות בזירה העולמית הביאו להיחלשות מחודשת של הדולר, כך שבסיכום שבועי הוא התחזק בשיעור זניח של 0.1%.

פרסומו של מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל בתחילת השבוע, שהיה 0.6% בלבד בהשוואה לתחזיות המוקדמות של 0.9%-0.8%, הביא להיחלשות של השקל הן מול הדולר והן מול היורו. המדד הנמוך חיזק את ההערכות כי בנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי במועד העדכון הקרוב. כלכלני בנק לאומי מציינים בסקירתם השבועית כי טרם פרסום המדד מרבית התחזיות העריכו כי הריבית תועלה בחודש הקרוב, ואילו לאחר פרסום המדד נחלש הקונצנזוס. כיום, כותבים בבנק, רוב החזאים צופים כי בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה בהודעה הקרובה.

ואולם, התפתחויות בעולם הביאו כאמור לחזרתו של הדולר למגמת ההיחלשות בחלקו השני של השבוע. לקראת סוף השבוע, על רקע פרסום הפרוטוקולים מדיוני הבנק הפדרלי בארה"ב לגבי החלטת הריבית האחרונה, תיקנו מחירי הסחורות (והנפט בפרט) כלפי מעלה, והדולר שב להיחלש מול השקל בדומה למגמה בעולם. הדבר המרכזי העולה מן הפרוטוקולים הוא האפשרות לתכנית הרחבה שלישית (QE3) במידה ונתוני המשק האמריקאי יהיו חלשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker