פישר רכש 100 מיליון אך הדולר צנח מתחת ל-3.44 שקלים

שער הדולר היציג - 3.4380 שקלים; העלאת ריבית באירופה חיזקה את היורו מול השקל ב-0.6% ל-4.9540

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
ואדים סבידרסקי

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, רכש הבוקר למעלה מ-100 מיליון דולר כחלק מהניסיון שלו למתן את התחזקות השקל. המסחר בזירת המט"ח נחתם היום בירידות שערים כאשר הדולר נחלש מול השקל ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.4380 שקלים.

מול היורו התחזק השקל מעט במהלך המסחר הרציף, ושערו היציג - 4.9540 שקלים, עלייה של 0.6%. בעולם, היורו מתחזק מול הדולר בכ-0.65% ונסחר כעת ברמת 1.44, זאת על רקע העלאת הריבית אמש בגוש היורו בכ-0.25%, לראשונה מזה 3 שנים.

היורו קיבל תמיכה השבוע מהחלטתו של הבנק המרכזי בגוש היורו להעלות ריבית לרמה של 1.25%. זוהי העלאת הריבית הראשונה מחודש יולי 2008. אך התחזקות היורו מול הדולר השבוע הייתה מתונה יחסית, שכן חברת דירוג האשראי הבינלאומית מודי'ס הורידה השבוע את דירוג האשראי של פורטוגל וציינה בנוסף, כי משבר החוב ימנע מהבנק המרכזי של אירופה מלהעלות ריבית שלוש פעמים השנה, למרות שזאת הערכת האנליסטים.

להערכת כלכלני בנק הפועלים, השקל צפוי להמשיך ולהיסחר בתקופה הקרובה בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. כמו כן, יושפע השקל מגורמים מקומיים מנוגדים. מחד, הגורם העיקרי התומך בהיחלשות השקל הוא התערבויות בנק ישראל במסחר במגוון דרכים.  בין הגורמים התומכים בהתחזקות השקל ניתן למנות את הכלכלה היציבה בישראל והציפיות להעלאות ריבית נוספות על ידי בנק ישראל ובעקבותיהן, הרחבת הפער בין הריבית השקלית לריבית הדולרית. כמו כן, ממליצים בפועלים להחזיק מט"ח בשיעור של כ-10% מסך נכסי תיק השקעות תוך פיזור מטבעי הכולל דולר, יורו וליש"ט על מנת לצמצם סיכונים.

שקל/דולר
דולר/יורו
שקל/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker