פריקו: התערבות בנק ישראל במסחר צפויה רק ברמה של 3.48 שקלים לדולר

הדולר נחלש ב-0.6% ויורד מתחת לרמת ה-3.52 שקלים לראשונה מאז שנת 2009

רם עוזרי

הדולר רושם רמת שפל חדשה בעקבות העלאת הריבית החדה מהצפוי עליה הודיע אתמול נגיד בנק ישראל, הפרופ' סטנלי פישר. המטבע האמריקאי ממשיך להיחלש במסחר בין הבנקים ורושם ירידה של 0.6% לעומת שערו היציג שנקבע אתמול לרמה של 3.519 שקלים לדולר. זו הפעם הראשונה בה חוצה הדולר את רמת 3.52 השקלים מאז סוף שנת 2008.

השאלה המרכזית בשוק המט"ח שנותרה כעת היא מידת התערבותו של בנק ישראל במסחר. בסדרה של ראיונות ברדיו, אותת היום המשנה לנגיד בנק ישראל צבי אקשטיין, כי בנק ישראלי לא יהסס להתערב במקרה של סטייה בשער החליפין של הדולר. מבנק ישראל נמסר כי אין כל שינוי במדיניות הבנק באשר לרכישות מט"ח.

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים, מעריכה כי המהלך של הדולר כלפי מטה צפוי להיבלם סביב רמת 3.48 שקלים לדולר - רמה שבה בנק ישראל צפוי להתערב בשוק המט"ח ולרכוש דולרים. "השמיכה של בנק ישראל קצרה מאוד, ברגע שהוא מטפל באינפלציה באמצעות העלאה של הריבית הוא נתקל בבעיות בשוק המט"ח ולהיפך", אמרה יצחקי.

היורו, שפתח את יום המסחר בהתחזקות, נחלש בשעה זו ב-0.2% אל מול שערו היציג ממשיך ונסחר ברמה של 4.96 שקלים ליורו. בעולם, הדולר מתחזק אל מול היורו ב-0.1%. ונסחר ברמה של 1.401 דולר ליורו. גם אל מול הפאונד נסחר הדולר בעלייה של 0.15% ברמה של 1.601 דולר לפאונד.

שקל/יורו
שקל/דולר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker