הדולר נחלש קלות; היורו המשיך להתחזק

כלכלני לאומי: "התרחבות פער הריביות בין ישראל לארה"ב עשויה להגביר את התנודתיות של שערי החליפין"

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שטרות של יורו ודולר
יורו ודולרצילום: בלומברג

הדולר נחלש היום (ו') קלות, ב-0.06%, ושערו היציג נקבע ברמה של 3.523. השער היציג אתמול שיקף התחזקות של 0.2% ביחס לשער שלשום.

היורו המשיך להתחזק גם הבוקר מול השקל. לאחר ששערו היציג עלה אתמול ב-0.6%, לרמה של 4.017 שקלים ליורו, שערו היציג עלה היום ב-0.29% נוספים, לרמה של 4.028 שקלים.

כלכלני מערך ייעוץ ההשקעות של בנק לאומי כותבים בסקירה השבועית שלהם שפורסמה אתמול:  "הפער בין הריביות המוניטריות בארה"ב ובישראל צפוי להמשיך ולהתרחב באופן אטי בשנה הקרובה. התרחבות זו עשויה למתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל, ולהביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".

כלכלני בנק איגוד כותבים הבוקר: "הדולר צפוי להתחזק מול היורו בשלוש השנים הקרובות בשל פערי הריביות וצפי להמשך עליית הריבית בארה"ב על-פי הבנק הפדרלי. כשב-2017 הצפי הוא לעוד העלאה אחת בארה"ב  מול צפי להשארת הריבית האפסית והמשך תוכנית ההרחבה הכמותית בגוש עד סוף 2017.

"לאור נתוני המקרו החיוביים שהתפרסמו לאחרונה בגוש היורו, הבנק המרכזי האירופי (ECB) עשוי לאותת בעתיד על צמצום ההרחבה הכמותית, אך מנגד גם הבנק המרכזי בארה"ב החל להכין את המערך שבו יחל למכור את האג"ח שרכש לאורך המשבר הכלכלי ובכך יקזזו אחד את התחזקות השני".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker