3.53 שקלים: הנפילה של הדולר לא נגמרת

השער היציג של הדולר ירד היום ב-0.2% מול השקל, והוא מאבד 0.3% נוספים הערב ■ המטבע האמריקאי מתקרב לנפילה של 8% מתחילת השנה

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אדם סופר דולרים
דולר. כמה שקלים תשלמו תמורתו?צילום: KHAM/רויטרס

הדולר האמריקאי ממשיך להיחלש הערב (ה') מול השקל. לאחר שהשער היציג שלו נקבע היום אחר הצהריים ברמה של 3.539 שקלים לדולר, ירידה של 0.2% ביחס לשער היציג אתמול, הוא ממשיך כעת לרדת.

הדולר מאבד בשעה זו 0.3% נוספים, ונסחר ברמה של 3.529 שקלים לדולר. השער הזה משקף נפילה של כמעט 8% מתחילת 2017.

גם היורו נחלש כעת ב-0.4%, לאחר ששערו היציג נקבע היום כמעט ללא שינוי ביחס לאתמול, ברמה של 3.975 שקלים ליורו. הליש"ט נחלשת גם היא ב-0.4%, ל-4.564 שקלים לדולר, לאחר ששערה היציג דווקא עלה היום, ב-0.1%.

ההידרדרות המהירה של הדולר לכיוון רמת ה-3.5 שקלים לדולר, מתרחשת על אף המאמצים המתמשכים של נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, למתן אותה באמצעות רכישת דולרים בשוק.

למעשה, השקל התחזק מתחילת השנה גם ביחס לכל המטבעות המרכזיים האחרים, אך ההיחלשות מול הדולר היא המשמעותית ביותר, שכן היורו והליש"ט התאוששו בחודשים האחרונים. כך, היורו נחלש מתחילת השנה ב-1.7% מול השקל, והליש"ט נחלשה ב-3.2%.

העוצמה של השקל היא ביטוי אמנם לצמיחה וליציבות של הכלכלה הישראלית. עם זאת, היא מדאיגה את ראשי בנק ישראל בעיקר מכיוון שהיא פוגעת ברווחיות של היצואנים הישראלים, שהכנסותיהם הן במטבע זר, וחלק ניכר מההוצאות שלהם, לרבות משכורות ודמי שכירות, הן בשקלים.

שקל/דולר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker