היורו התחזק מול השקל ב-0.25%, הדולר נחלש קלות

המטבע האמריקאי נחלש היום מול השקל בכ-0.16%, יומיים לאחר הותרת הריבית בארה"ב על כנה ■ היורו התחזק לקראת הבחירות בצרפת ביום ראשון – וההערכות כי מקרון יזכה בנשיאות

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

השקל נסחר היום (ו') במגמה מעורבת מול המטבעות הזרים. הדולר נחלש בכ-0.16% מול השקל, ושערו נקבע על 3.61 שקל לדולר. זאת, יומיים לאחר הותרת הריבית בארה"ב על כנה, בשיעור של 0.75%-1%. מתחילת השנה נחלש הדולר מול השקל בקרוב ל-6%.

לקראת הסיבוב השני בבחירות בצרפת, שיתקיים ביום ראשון, שער היורו התחזק מול השקל בקרוב ל-0.25% ושערו היציג נקבע על 3.963 שקל ליורו. היה זה היום השלישי ברציפות בו התחזק המטבע האירופי מול השקל, ובסיכום שבועי הוא עלה מולו בכ-0.6%.

במסחר בין הדולר ליורו מתחזק בשעות הצהריים המטבע האמריקאי מול האירופאי בשיעור קל, אך מתחילת השנה התחזק היורו מול הדולר בכ-4.1%, והיחס בין השניים עומד על כ-1.095 דולר ליורו.

הסקרים בצרפת מורים על ניצחון מוחץ של מועמד המרכז, עמנואל מקרון על מועמדת הימין הקיצוני, מארין לה פן, וזכייתו בנשיאות. הפתעה בבחירות ונצחון של לה פן עשויים להביא לירידה חדה בערכו של היורו (כמו גם לקריסה בשוקי המניות) – וזאת בשל האפשרות כי לה פן, המתנגדת לאיחוד האירופי – תוביל את צרפת ליציאה מהאיחוד.

בסקירה השבועית של מערך ייעוץ ההשקעות של בנק לאומי, נמסר כי הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017.

"התרחבות זו עשויה להביא בהמשך השנה לעלייה בתנודתיות שער החליפין, ולמתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות", נכתב בסקירה.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker