"בראיה ארוכת טווח, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות בעולם"

הדולר נחלש מול השקל ב-0.659% ושערו היציג נקבע על 3.619 שקלים ■ היורו נחלש ב-0.768% ושערו היציג נקבע על 3.939 שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שטר דולר מרופט
שטר דולרצילום: Bloomberg

הדולר נחלש היום (ו') מול השקל ב-0.659% ושערו היציג נקבע על 3.6190 שקלים. היורו נחלש ב-0.768% ושערו היציג נקבע על 3.9395 שקלים.

כלכלני בנק אגוד, בראשות ראש תחום המחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, ציינו בסקירתם כי "הדולר נחלש מאז הסקירה הקודמת בכ-0.6% אל מול השקל, זאת בעקבות ייסוף השקל בקיזוז התחזקות מסוימת בדולר בשל התחזקות צפי השוק להעלאת הריבית בשנת 2017. התחזקות הצפי להעלאת הריבית נובעת בין היתר מחשיפתה של רפורמת הוזלת המסים האגרסיבית יחסית של טראמפ, העלולה להגדיל את הגירעון של ארה"ב ולהוביל למדיניות ניצית יותר של הממשל לגבי העלאות ריבית". 

באגוד מעריכים כי "בראיה ארוכת טווח, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם. זאת, בשל פערי הריביות, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול שאר העולם. נקודת התמיכה הקרובה לדולר עומדת על 3.6 שקל לדולר והרחוקה על 3.4 שקל לדולר, ונקודת ההתנגדות הקרובה לדולר עומדת על 3.7 שקל לדולר והרחוקה על 3.75 שקל לדולר". 

ביחס לשער הדולר-יורו מציינים באגוד כי "היורו התחזק משמעותית בכ-1.4% אל מול הדולר מאז הסקירה הקודמת. היורו התחזק אל מול הדולר בעיקר על רקע תוצאות הבחירות המעודדות בצרפת, וסיכויו הגבוהים של עמנואל מקרון (הנחשב למועמד בעל דעות מתונות ובעד הישארותה של צרפת בגוש היורו) לגבור על מרין לה-פן (הקוראת ליציאה מהאיחוד), בסיבוב השני שייערך בשבעה במאי".

באגוד מעריכים כי "הדולר צפוי להתחזק מול היורו בטווח הקצר-הבינוני בשל פערי הריביות וצפי להמשך עלייה של הריבית בארה"ב במהלך 2017 (צפי לעוד 2-1 העלאות) אל מול צפי להשארת הריבית האפסית והמשך תוכנית ההרחבה הכמותית בגוש לפחות עד סוף שנת 2017, על-פי הנגיד דראגי. נקודת התמיכה לדולר עומדת על 1 דולר ליורו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker