הדולר נקבע מתחת ל-3.7 שקלים; היורו איבד 1% בשבוע

היורו טיפס היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.918 שקלים ■ הדולר נחלש ב-0.3% ונקבע על 3.698 שקלים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק המט"ח התנהל הבוקר (ו') במגמה מעורבת, אך לא שינה את המגמה השבועית – השקל התחזק מול שני המטבעות המובילים.

היורו טיפס יום שני ברציפות – היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.918 שקל, אבל בסיכום שבועי הוא בדרך להשלים ירידה של כ-1%. זאת, על רקע חששות מפני ההשלכות של מערכות בחירות בכמה מדינות באירופה; הדולר נחלש הבוקר ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.698 שקלים – ירידה של 0.5% לעומת שערו היציג ביום שישי שעבר.

אתמול (ה') נסחר המטבע האמריקאי מתחת לרמה של 3.7 שקלים, אך בנק ישראל התערב במסחר ורכש 400 מיליון דולר, שבלמו את התחזקות המטבע האמריקאי, לפחות באופן זמני. דבר נוסף שמשפיע על המסחר בשוק המט"ח היא החלטת הריבית בארה"ב באמצע מארס, וציפיות כי תתבצע העלאת ריבית כבר בהחלטה הקרובה, או לכל המאוחר במארס. מה שעשוי להוביל לדחיית העלאת הריבית היא אי ודאות כלפי מדיניותו הכלכלית של הנשיא דונלד טראמפ.

במערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי ציינו בסקירה השבועית כי "הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017. התרחבות זו עשויה להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין, ולמתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל, אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker