הדולר קטע את רצף הירידות והתחזק מול השקל - נושק ל-3.8 שקלים

לאחר שנחלש מתחילת השבוע בכ-0.7%, שערו היציג של הדולר התחזק היום ב-0.4% ■ היורו נחלש בשיעור מינורי ■ בנק אגוד: "הדולר צפוי להתחזק מול מטבעות העיקריים בעולם בטווח הקצר-בינוני, ובאופן מתון מול השקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא ארז
גיא ארז

שערו היציג של הדולר התחזק היום (ו') ב-0.4%, ונקבע על 3.798 שקל לדולר. זוהי התחזקותו הראשונה השבוע של המטבע האמריקאי מול השקל, לאחר שנחלש בכ-0.7% מתחילת השבוע.

שער היורו נחלש מעט מול השקל, בכ-0.08%, ושערו היציג נקבע על 4.054 שקל ליורו.

מטבע הפאונד הבריטי התחזק ב-0.13% מול השקל, ושערו היציג נקבע על 4.76 שקל לפאונד. בכך, הגיע המטבע הבריטי לשיא של יותר מחודש מול השקל, והשלים קפיצה של 3.2% ב-11 ימים. זאת, על רקע נאומה של ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, והחלטת בית המשפט העליון בממלכה לפיה יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי דרושה לאישור הפרלמנט.

בבנק אגוד מעריכים היום כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הקצר-בינוני ובנפרד באופן מתון מול השקל. זאת בשל "פערי הריביות וצפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב, וכן בשל חוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול שאר העולם". נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות נמצאת ב-4 שקל לדולר".

עוד מוסיפים באגוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול היורו בטווח הקצר-הבינוני בשל פערי הריביות וצפי להמשך עלייה של הריבית בארה"ב במהלך 2017 אל מול צפי להשארת הריבית האפסית או נמוך מכך לאורך זמן והמשך תוכנית ההרחבה הכמותית בגוש לפחות עד סוף שנת 2017, על-פי הנגיד דראגי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker