מט"ח

היורו עלה ב-0.6% ונקבע על 4.237 שקלים

הדולר טיפס ב-0.1% ונסחר תמורת 3.900 שקלים ■ יוסי פריימן: "עלייה בריבית הדולר מסמנת את תחילת הספירה לאחור לקראת עלייה בריבית השקל"

עמרי זרחוביץ'

השקל נחלש היום מול שני המטבעות המובילים: הדולר מטפס ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.900 שקלים. היורו מתחזק ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 4.237 שקלים.

יוסי פריימן מפריקו ניהל סיכונים, מימון והשקעות, כתב בסקירה הבוקר כי "אחזקות שיא בדולר, כפי שמדווח בבורסות בארה"ב, וחולשת שוק המניות והאג"ח הגלובלי מעמידים במבחן את מעמדו של הדולר כאי מבטחים בתקופת אי ודאות. פעילותם של המשקיעים המממשים אחזקות בנכסים הנקובים בדולר יוצרים תנועות הון ועודף היצע דולרים. שפע הדולרים בולם את התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים ואף מול השקל.

"בזירה המקומית הירידה במחירי חומרי הגלם תורמים לעודפי היצע ובולמים את פיחות השקל. הירידה במחירי חומרי הגלם יוצרת מזה כחצי שנה עודפים מובנים בהיצע המט"ח, כפי שבא לידי ביטוי בדו"ח האוצר באשר לעודפים בחשבון השוטף. אין שינוי בהערכתנו כי התרחבות פער הריבית השלילי בין הריבית הגבוהה של הדולר לריבית הנמוכה של השקל תורמת לביקוש לדולר ולפיחות השקל".

"להערכתנו, עלייה בריבית הדולר מסמנת את תחילת הספירה לאחור לקראת עלייה בריבית השקל. בראייה לטווח הבינוני פער הריביות הגדל והחיפוש אחר אי מבטחים תומכים בחוסנו של הדולר אולם חוסן זה מוגבל, להערכתנו בראייה טווח ארוך, השקל צפוי לשוב ולהתחזק".

שקל/דולר
דולר/יורו
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker