מט"ח

לאחר העלאת הריבית בארה"ב: הדולר טיפס ב-0.5% ל-3.89 שקלים

היורו נחלש ב-0.3% ונקבע על 4.224 שקלים ■ הדולר מתחזק בעולם לאחר שאתמול העלה הבנק הפדרלי את הריבית ב-0.25%

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק המט"ח מתנהל היום (ה') על רקע העלאת הריבית של הבנק הפדרלי בארה"ב, שהעלה את הריבית ב-0.25%. העלאת הריבית, הראשונה בתשע השנים האחרונות, היא הסנונית הראשונה בדרך לרמת ריביות גבוהה יותר לאחר כמה שנים של ריביות אפסיות.

ניהול ציפיות המשקיעים של הבנק הפדרלי גרם לכך שהתנודות בשוק המט"ח אינן גבוהות. בשוק המקומי התחזק הדולר ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.8950 שקלים, ואילו היורו נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.2244 שקלים.

המטבעות האסיאתיים נחלשים גם כן מול הדולר: הבאט התאילנדי נחלש ב-0.4% לרמה של 36.10 באט לדולר; הוון הקוריאני נחלש ב-0.4% ל-1,181.33 וון לדולר; היואן הסיני נחלש ב-0.2% ל-6.481 יואן לדולר – יום עשירי ברצף של ירידה, אשר משלים את רצף הירידות הארוך ביותר של המטבע הסיני מאז החל המעקב אחר הנתון ב-2007. 

בלאומי שוקי הון סבורים כי "בנק ישראל יבחר להתעלם מהעלאת הריבית בארה"ב והוא צפוי להותיר את הריבית ללא שינוי על רקע סביבת האינפלציה נמוכה, השקל החזק והצמיחה המתונה יחסית. הבנק עשוי לשקול את מדיניותו שוב במחצית השנייה של השנה, לאחר העלאה או שתיים של הריבית על ידי הבנק הפדרלי. בטווח הקצר נראה כי שוק האג"ח הממשלתי והשקל צפויים להיסחר ביציבות".

שקל/דולר
דולר/יורו
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker