מט"ח

הדולר התחזק ב-0.7% ונקבע על 3.913 שקלים

היורו נחלש ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.220 שקלים ■ FXCM ישראל: "אם הבנק הפדרלי יבחר שלא לבצע העלאת ריבית בדצמבר, למרות הנתונים, ייפגע האמון של השוק בדברי בכירי הבנק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
צילום: בלומברג

הדולר מתחזק מול רוב המטבעות המרכזיים בעולם על רקע ההתגברות בהיתכנות לעלייה בריבית. מול השקל מתחזק הדולר ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 3.9130 שקלים. היורו נחלש ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.220 שקלים. מול היורו, מתחזק הדולר ב-0.1% ונסחר סביב רמת 1.074 יורו.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו בבוקר: "הדולר-שקל מזנק מעלה ונסחר בסוף השבוע מעל 3.925 שקלים, הרמה הגבוהה ביותר מאז חודש ספטמבר, וזאת על רקע נתוני התעסוקה המצוינים שפורסמו בשישי האחרון בארצות הברית והזינו את הציפיות כי הפד יעלה ריבית כבר בדצמבר", זאת בניגוד לתחזיות המוקדמות.

"גם מדד הדולר העולמי ביצע עלייה חדה בשבוע האחרון והוא נסחר ברמתו הגבוהה ביותר מזה חצי שנה. בשישי האחרון הפתיע דו"ח התעסוקה לטובה, כאשר הצביע על תוספת של 271 אלף משרות בחודש האחרון, הרבה מעל למצופה, וירידה של שיעור האבטלה לרמה של 5%, הרמה הנמוכה ביותר מאז אפריל 2008.

"הירידה של שיעור האבטלה ל-5% הינה בעלת חשיבות, פסיכולוגית ומקרו-כלכלית, כאשר עבור חלק מבכירי הפד מדובר ברמה המעידה כי המשק מצוי במצב של 'תעסוקה מלאה'. אם נוסיף לכך את התוספת של 271 אלף משרות, כ-90 אלף יותר מהצפי, יש בכך הצדקה ברורה לבצע העלאת ריבית כבר בדצמבר. אם הנתונים של החודש הקרוב ודו"ח התעסוקה של דצמבר, לא יפגמו בתמונה הזו - נראה כי יהיה בכך עיתוי טוב עבור הפד לבצע העלאת ריבית. אם הפד יבחר שלא לבצע העלאת ריבית חרף הנתונים יהיה בכך כדי לפגוע באמון של השוק בדברי בכירי הפד".

דולר/יורו
שקל/יורו
שקל/דולר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker