מט"ח

בעקבות דו"ח התעסוקה: הדולר מזנק ב-1% ונסחר תמורת 3.923 שקלים

היורו נחלש מול הדולר ב-1.4%, וגם מול השקל הוא נסחר במגמה שלילית; בארה"ב נוספו 271 אלף משרות, לעומת תחזית לגידול מתון של 177 אלף משרות

עמרי זרחוביץ'

לאחר פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב, שהיה טוב מהתחזיות, מתחזק הדולר בעולם, וכך גם מול השקל. הדולר עולה ב-1% ונסחר תמורת 3.923 שקלים. מוקדם יותר היום נסחר הדולר ללא שינוי מהותי ושערו היציג נקבע על 3.816 שקלים. היורו נחלש כעת מול השקל ב-0.3% ונסחר תמורת 4.2145 שקלים. מול הדולר מאבד המטבע האירופי 1.4%.

271 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש אוקטובר - הגידול החד ביותר השנה - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 177 אלף משרות. משרד העבודה גם תיקן כלפי מעלה את נתוני המשרות של החודשיים הקודמים, ובחודשים אוגוסט וספטמבר גם יחד נוספו 12 אלף משרות יותר מכפי שדווח במקור. שיעור האבטלה בארה"ב ירד בחודש אוקטובר ל-5% לעומת 5.1% בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה כי שיעור האבטלה נותר ללא שינוי ברמה ל 5.1%. לדו"ח התעסוקה יש השפעה גדולה על החלטות הבנק הפדרלי בארה"ב, ומכיוון שהוא היה טוב מהצפוי, הוא עשוי להביא להעלאת ריבית בארה"ב עוד השנה.

היחלשות היורו היום היא בהמשך למגמה בשבועיים האחרונים. "מאז הודעת נגיד הבנק האירופי המרכזי לפני כשבועיים על אפשרות של הגדלת תוכנית ההרחבה באירופה החל הדולר להתחזק מול היורו ואף מול מרבית המטבעות העיקריים בעולם, מגמה שנמשכה גם השבוע", ציינו בבנק אגוד בסקירה השבועית שלהם.

אדם מחזיק שטרות של דולרים
צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker