מט"ח

הדולר עלה ב-0.3% ונקבע על 3.878 שקלים

היורו נחלש ב-0.1% ונקבע על 4.256 שקלים ■ FXCM ישראל: נתונים כלכליים חשובים שיפורסמו בארה"ב צפויים לתת כיוון לדולר, שנסחר בימים האחרונים בתנודתיות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

השקל נסחר היום (ג') במגמה מעורבת מול שני המטבעות המובילים: הדולר עולה ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.878 שקלים היורו נחלש ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.256 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי "אנו עדים להמשך תנועת הזיגזג של הדולר-שקל – ולמעשה של הדולר בעולם – כאשר מצד אחד הסוחרים מהססים לדחוף את הדולר לשיאים חדשים בשל אי הוודאות באשר לתזמון העלאת הריבית של הפד, ומנגד, המטבעות האחרים ממשיכים להישחק בעקבות המדיניות המרחיבה של הבנקים המרכזיים האחרים.

"לפחות ברמה הפונדמנטלית, השבוע הקרוב עשוי להטות את המטוטלת, כאשר בארצות הברית צפויים להתפרסם נתונים כלכליים חשובים, ובראשם דו"ח התעסוקה שיתפרסם בשישי. נתון חיובי של מעל 200 אלף משרות חדשות צפוי לתת רוח גבית לדולר, למרות שמרבית הפעילים בשווקים מסכימים כי הסבירות כי הפד יבצע העלאת ריבית בדצמבר הינה נמוכה למדי וכי סביר להניח כי הבנק ידחה את המהלך עד לרבעון הראשון של 2016. מנגד, היורו מוצא מעט תמיכה וזאת לאחר שנשיא ה-ECB מריו דראגי מיתן במידה מסוימת בהצהרותיו בסוף השבוע את הצפי בשוק להרחבת קצב רכישות האג"ח של הבנק".

יוסי פריימן מפריקו ניהול סיכונים כתב בסקירה שפירסם אתמול: "אין שינוי בהערכתנו כי בטווח הארוך השקל עשוי לשוב ולהתחזק, אולם בטווח הקצר עד הבינוני חולשת כלכלת אירופה עשויה לתמוך במעורבות בנק ישראל במסחר בזירת המטבע המקומית בין היתר במטרה לצמצם את השפעת תנודות השערים בזירה הגלובלית על התעשייה המקומית. מעורבות הבנק כמבוגר האחראי צפויה באמצעות רכש דולרים ופיחות השקל. להערכתנו פעילות ישירה של רכישת דולרים תהא בעלת השפעה מוגבלת וקצרת טווח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker