למרות האירועים הבטחוניים - יציבות בשוק המט"ח: הדולר נקבע על 3.84 שקלים

היורו התחזק ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.3460 שקלים ■ FXCM: "גם בעולם הדולר ממשיך לאבד גובה, וזאת על רקע הירידה בציפיות הריבית. הסנטימנט החיובי בשוקי ההון כבר אינו משרת את הדולר"

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

למרות האירועים הבטחוניים, השקל שומר על יציבות יחסית מול המטבעות המרכזיים בעולם. הדולר נסחר היום (ה') כמעט ללא שינוי, ונקבע בשער יציג של 3.848 שקלים. היורו התחזק ב-0.3%, ושערו היציג נקבע על 4.346 שקלים.

היום בוצעו שני פיגועים בירושלים ובתל אביב, שהצטרפו לשלושה אתמול בירושלים, קרית גת ופתח תקווה. הסלמה נוספת באירועים הביטחוניים עשויה להביא להיחלשות השקל, לירידות באג"ח הממשלתיות, לעליית פרמיית הסיכון של ממשלת ישראל ולירידות בשוק המניות.

במחלקת המחקר של חברת FXCM ישראל ציינו כי "הצניחה של הדולר נבלמה מעט ביממה האחרונה, אך הוא עדיין מצוי בסכנת שבירה, כאשר הוא בוחן את רמת המפתח של 3.85 שקלים. "שבירה מתחתיה עשויה להאיץ את הירידה לעבר 3.83 שקלים, הדגישו ב-FXCM.

"גם בעולם הדולר ממשיך לאבד גובה, וזאת על רקע הירידה בציפיות הריבית. הסנטימנט החיובי בשוקי ההון, שתמך בדולר בחודשים האחרונים, כבר אינו משרת את הדולר והמשקיעים מחפשים כרגע נכסים בעלי פוטנציאל תשואה ממשית יותר. המשך עליית מחירי הנפט ממשיך לתמוך בשווקים הפיננסיים, וכעת המשקיעים ממתינים לפתיחת עונת דוחות הרווח. עונה טובה תסייע לתקן את מחיקות הערך של השבועות האחרונים ואולי לתת את האות לראלי חדש בשוק הפיננסי. הדולר יצטרך להמתין להתבהרות תמונת הריבית. סדרה של נתונים חיוביים, בשילוב התבטאויות קצת יותר מפורשות מצד בכירים בפד, עשויים בהחלט להחזיר את הדולר למסלול העליה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker