השקל שב להתחזק: הדולר איבד 0.3% ושערו היציג - 3.92 שקלים

חברת הפורקס FXCM ישראל: "כדי שהדולר יוכל לבצע עלייה משמעותית - המצב באסיה ובשווקים חייב להתייצב" ■ השערים היציגים של הדולר והיורו נקבעו בשעה 12:30 בשל חופשת חול המועד סוכות

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

השקל שב הבוקר (ד') להתחזק מול שני המטבעות המרכזיים בעולם. הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.9230 שקלים. היורו נחלש ב-0.57% ושערו היציג נקבע על 4.4038 שקלים. במקביל, היורו נחלש ב-0.2% מול הדולר ונסחר לפי 1.1231 דולרים ליורו. השערים היציגים של הדולר והיורו נקבעו בשעה 12:30 בשל חופשת חול המועד סוכות.

במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל ציינו כי הדולר-שקל ממשיך לדשדש באזור 3.92-3.93, וזאת לאחר שבשבוע שעבר הצליח לפרוץ מעלה ולטפס עד לשיא של 3.96 שקלים. "כל עוד הצמד נסחר מעל רמת המפתח של 3.90, הנטייה היא חיובית. עם זאת, כרגע נראה כי הצמד מצוי במצב של תיקון לאחר הזינוק האחרון".

ב-FXCM הוסיפו: "נראה כי הספקולנטים, גם בעולם וגם בזירה המקומית, מהססים לדחוף את הדולר מעלה. מצד אחד, הציפיות הן כי הבנק הפדרלי יבצע העלאת ריבית עוד השנה, ואולם מצד שני הסיכונים הגלובליים, בעיקר בכל הקשור לסין, מחירי הסחורות והשווקים המתפתחים, גדולים מדי כעת ועשויים לטרוף את הקלפים, ועל כן אנו רואים דשדוש במסחר בדולר.

"בזירה הפונדמנטלית, בשווקים ימתינו השבוע לפרסום דוח התעסוקה בארצות הברית ביום שישי. הדוח צפוי להצביע על תוספת של מעל 200 משרות בחודש האחרון, מה שצפוי לתת דחיפה לדולר. יחד עם זאת, כדי שהדולר יוכל לבצע עלייה משמעותית ורציפה, המצב באסיה ובשווקים הפיננסיים להתייצב".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker