הדולר התחזק ב-0.6% ל-3.9 שקלים; שער היורו עלה ב-1% ל-4.37 שקלים

הדולר והיורו שבו להתחזק; "המטוטלת הנוכחית בשוק מעידה על רמת אי הוודאות הגבוהה"

ערן אזרן

לאחר ירידות של כ-1% אתמול, הדולר תיקן היום (ה') במסחר. המטבע האמריקאי התחזק ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 3.9060 שקלים. לאחר שנפל אתמול יותר מ-1%, היורו עלה ב-1.05% ושערו היציג נקבע על 4.3712 שקלים.

במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל ציינו כי "לאחר שלא הצליח להתבסס מעל 3.90, הדולר-שקל נשבר מטה ונסחר כעת באזור 3.88-3.89. נראה כי בתנאים הנוכחיים של אי יציבות בשווקים הפיננסיים הדולר פשוט אינו יכול להתרומם והמשקיעים בו לקחו צעד אחד אחורה. הטריגר לירידות השערים ביממה האחרונה היה הנפילה שוב של מחיר הנפט אל מתחת ל-45 על רקע החשש לעודף היצע וביקוש נמוך.

"המטוטלת הנוכחית בשוק, שבה יום של עליות חדות מתחלף ביום של ירידות חדות וחוזר חלילה, מעידה על רמת אי הוודאות הגבוהה בשוק, כאשר סימני השאלה המרכזיים נוגעים למדיניותו של הבנק הפדרלי מצד אחד, ולמצבה הכלכלי של סין מצד שני. כרגע יהיה זה לא נבון לנסות לחזות את המגמה בשווק לטווח הקרוב וראשית יש להמתין להתייצבות ולירידה בתנודתיות.

"כל עוד הדולר-שקל מתחת ל-3.90 שקלים, הצמד חשוף להמשך הירידה לעבר 3.87 שקלים ומטה. נראה כי הצמד יתקשה לשחזר את המומנטום החיובי בימים הקרובים, אלא אם נראה בשבוע הבא את הבנק הפדרלי מפתיע ומעלה את הריבית", אמרו ב-FXCM.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker