מט"ח

היורו והדולר התחזקו מול השקל: "רמת ההתנגדות המשמעותית היא 3.94 שקלים"

הדולר התחזק בכ-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.923 שקלים ■ היורו הוסיף 0.15% ונקבע על 4.427 שקלים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

היורו והדולר, שני המטבעות המרכזיים בעולם, התחזקו היום (ד') מול השקל. הדולר מתחזק בכ-0.2% ונסחר בין הבנקים לפי שער של 3.930 שקלים. היורו מוסיף 0.15% ונסחר לפי שער של 4.427 שקלים.

"הדולר-שקל נסחר כעת סביב 3.925 שקלים, כאשר רמת ההתנגדות המשמעותית היא 3.94 שקלים. פריצה של רמה זו עשויה לתת דחיפה נוספת למהלך השורי של הצמד. ירידה מתחת ל-3.90 שקלים עשוי לאותת על תיקון כלפי מטה", אמרו הבוקר (ד') במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל.

לפי FXCM, "נראה שהשוק מצוי בהערכה מחודשת של המצב הגלובלי והמשקיעים מצמצמים את החשיפה שלהם לנכסים מסוכנים יותר. בניגוד לעבר, ניתן לזהות קורלציה מובהקת בין שנאת סיכון להיחלשות הדולר. כל זה קשור לסחר ה-carry הנפוץ בשוק, שבמסגרתו סוחרים מלווים נכסים בעלי ריבית נמוכה, כגון הין והיורו, כדי לקנות נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר, כגון מניות.

"כעת, בשל שנאת הסיכון ואי הוודאות, המשקיעים סוגרים חלק מהפוזיציות הללו – מה שמביא להתחזקות הין והאירו והיחלשות המניות והדולר. בהמשך השבוע הפעילים בשוק ימשיכו לעקוב אחר הנתונים בסין ובארצות הברית, כאשר התקווה היא כי נתונים חיוביים בארצות הברית יסייעו לאושש במידת מה את הסנטימנט בשוק וגם לחזק את הדולר", הוסיפו.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker