מט"ח

"גוברים הסיכויים שבפד יעדיפו לדחות את העלאת הריבית לפחות בחודש נוסף"

המסחר בשוק המט"ח ממשיך להתנהל בציפייה להעלאת ריבית קרובה על ידי הבנק הפדרלי בארה"ב: היורו מוסיף 0.75% ונסחר לפי שער של 4.4366 שקלים

ערן אזרן

המסחר בשוק המט"ח ממשיך להתנהל בציפייה להעלאת ריבית קרובה על ידי הבנק הפדרלי בארה"ב, לאחר שסגן יו"ר הבנק, סטנלי פישר, רמז בסוף השבוע כי אין צורך לחכות לעלייה באינפלציה עד לכ-2% כתנאי להעלאת הריבית. היורו מתחזק הבוקר ב-0.75% ונסחר בין הבנקים לפי שער של 4.4366 שקלים. במקביל, הדולר נחלש ב-0.3% ונסחר לפי 3.9188 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי הצמד דולר-שקל ממשיך לדחוף מעלה ומנסה לפרוץ את אזור ההתנגדות המשמעותי של 3.94-3.95 שקלים. "גם בשוק המט"ח העולמי, למרות הירידות במניות, ראינו ירידה בתנודתיות, לאחר הסערה של השבוע שעבר, וזה סימן מעודד. בשוק המניות הירידות היו מתונות יחסית ואף צפויות לאחר העליות החדות שחתמו את השבוע הקודם, ואולם ניכר שעדיין קיים חשש גדול שמדובר רק בהפוגה לפני הגל הבא, והשבוע הקרוב יהיה קריטי.

"בשוק המט"ח הדולר שוב חוזר לפוקוס, כאשר בשוק סופרים לאחור עד לישיבת הריבית של חודש ספטמבר, שעד לא מכבר העריכו שבה צפוי הבנק לבצע את העלאת הריבית הראשונה. לפי שעה, לאור הטלטלה האחרונה, נראה כי גוברים הסיכויים שבפד יעדיפו לדחות את העלאת הריבית לפחות בחודש נוסף, וזאת מאחר שיהיה זה בלתי מושכל להעלות ריבית כשהשוק נמצא במצב כה רגיש, שכל מהלך עשוי להוציא אותו משיווי משקל. הפרסום המרכזי השבוע יהיה דוח התעסוקה בארצות הברית. נתון טוב צפוי לתת רוח גבית מחודשת לדולר", הוסיפו ב-FXCM.

שקל/יורו
שקל/דולר
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker