יציבות בשוק המט"ח: הדולר עלה ב-0.2% לשער יציג של 3.8250 שקלים

לעומת הדולר, היורו רשם היום ירידה של 0.4% ושערו היציג נקבע על 4.1809 שקלים

ערן אזרן

במסחר בשוק המט"ח רשם היום הדולר עלייה קלה ב-0.2% ונסחר בין הבנקים לפי שער של 3.8250 שקלים. שערו היציג של היורו נקבע על 4.1809 שקלים, לאחר ירידה של 0.4%.

בנק אגוד מציין בסקירתו השבועית כי "לאחר התנודתיות בשבועות האחרונים לאור המשבר היווני, נסחר השבוע הדולר במגמה מעורבת מול המטבעות העיקריים, כאשר מול היורו נחלש מעט הדולר, ואילו מול השקל התחזק הדולר. הזרקור בתקופה הקרובה ישוב להיות העלאת הריבית המתקרבת בארה"ב, כאשר להערכתנו במידה והעלאה זו תתרחש בחודשים הקרובים, צפויה התחזקות של הדולר. לדברים שיפורסמו בהודעת הריבית בארה"ב ביום רביעי הקרוב תהיה השפעה רבה על פעילות שוק המט"ח בטווח הקצר. נקודת תמיכה: קרובה היא 3.71 שקל לדולר ונקודת התנגדות הינה 3.834 שקל לדולר.

בגזרה האירופאית, ציינה השבוע יו"ר קרן המטבע כי ללא מחיקת חלק מהחובות ליוון גם תוכנית נוספת לא תעזור. כעת נותר לראות האם המלווים בראשות גרמניה יהיו מוכנים לכך (עד כה גרמניה סירבה), או שאנו צפויים לסיבוב נוסף של המשבר היווני. נקודות תמיכה: קרובה היא 1.0871 דולר ליורו , נקודת התנגדות עוממדת על 1.1453 דולר ליורו".

כלכלני בנק לאומי העריכו בסקירת המקרו השבועית, שפירסם אגף הכלכלה בחטיבה הפיננסית של הבנק, בראשות, ד"ר גיל בפמן, כי "בנק ישראל צפוי להמשיך בפעילות מוגברת בשוק המט"ח בכדי למתן את התיסוף בשקל, ובכלל זה לא מן הנמנע שאם יימשך התיסוף, תיתכן הפחתת ריבית נוספת, בשלב ראשון ל-0% בחודשים הקרובים, ייתכן ואף בהחלטת הריבית הקרובה, ואולי אף מעבר לכך".

במהלך השבועות האחרונים, השקל שב להתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם -  הדולר והיורו. בין חודש מארס, כנסחר הדולר בשער של כמעט 4.05 שקלים, ועד לאמצע יולי, נחלש הדולר בכ-2.6%. הירידה סימנה היפוך מגמה וסיומו של הראלי הגדול שהחל באמצע 2014. ואולם, בשבוע האחרון המבחר בדולר שוב  עבר היפוך – והוא עבר להתחזק מול השקל. היורו החל בקריסה עוד קודם לדולר. בין דצמבר 2014 ליולי נפל המטבע בכ-15% לשער של 4.15 שקלים. הצניחה במטבעות פוגעות ביצוא הישראלי, שמקבל את התמורה בגין הסחורות במטבעות זרים. גם היורו שב השבוע להתחזק מעט, על רקע דעיכת החששות בנוגע ליוון.

שקל/דולר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker