מט"ח

היורו נחלש ב-0.5% ונקבע על 4.142 שקלים

הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.765 שקלים ■ FXCM ישראל: "הסנטימנט בשוק כלפי היורו שלילי למדי, על רקע החשש כי יוון תתקשה לעמוד בהסכם כה קשה" ■ שיא קפיטל: הספוקלנטים לוחצים את הדולר-שקל למטה - והתגובה של בנק ישראל רופסת

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמרי זרחוביץ'

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום (ד') במגמת התחזקות של השקל מול שני המטבעות המובילים: הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.765 שקלים. היורו נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.142 שקלים. בשבוע האחרון נמצא היורו ברמת שפל של 13 שנה מול השקל.

אייל כהן, מנכ"ל חברת שיא קפיטל, אמר הבוקר כי "אי הוודאות סביב ההצבעה הערב בפרלמנט היווני על הרפורמות שנדרשות מיוון במסגרת תוכנית החילוץ גוררת את היורו לפתיחה הססנית של יום המסחר סביב רמת 1.10 דולר ליורו.

"בגזרת המט"ח המקומית עדיין מורגשת פעילות ענפה של ספקולנטים הממשיכים ללחוץ את הדולר-השקל למטה, פעילות הגוררת כבר בשלב מוקדם זה פגיעה בכלכלה המקומית. בנק ישראל ממשיך בתגובתו הרופסת ואינו נוקט בצעדים כדי לשנות את המצב. עיני הסוחרים מופנות אל עבר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שתפרסם היום את מדד המחירים לצרכן, כשהציפיות בשוק עומדות על מדד בשיעור של 0.2% בחודש יוני, זהה לשיעור המדד שנקבע במאי".

במחלקת המחקר של FXCM ישראל התייחסו הבוקר למטבע האירופי ואמרו כי "היורו-שקל ממשיך לצנוח מטה ונשבר אמש מתחת ל-4.15 והוא ברמות שפל רב שנתיות. למרות ההסכם עם יוון, הסנטימנט בשוק כלפי היורו שלילי למדי, וזאת על רקע סימני השאלה באשר ליציבות הפוליטית ביוון והחשש כי יוון תתקשה לעמוד בהסכם כה קשה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker