מגמה מעורבת במט"ח: הדולר נחלש ב-0.2% והיורו התחזק ב-0.2% מול השקל

השער היציג של המטבע האמריקאי נקבע על 3.83 שקלים והיורו נקבע על 4.31 שקלים ■ FXCM ישראל: "תרחיש פשיטת רגל של יוון צפוי להחליש את היורו"

דרור רייך

המסחר במטבע החוץ התנהל במגמה מעורבת של שני המטבעות המרכזיים בעולם אל מול השקל. הדולר נחלש ב-0.2% והשער היציג נקבע על 3.83 שקלים. היורו לעומת התחזק ב-0.2% ונקבע על 4.31 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הצמדים המרכזיים בשוק המט"ח העולמי, ובכלל זה גם הדולר-שקל, נסחרים בפתיחת שבוע המסחר בטווחי מחיר צרים, וזאת לקראת אירועי המפתח באירופה ובארצות הברית בהמשך השבוע. באירופה, פגישת שרי האוצר שתתכנס בבריסל עשויה להיות ההזדמנות האחרונה לפתור את בעיית החוב של יוון, וזאת לאחר כישלון השיחות בסוף השבוע האחרון. אי הוודאות מכבידה מאוד על הסנטימנט בשוקי המניות בעולם, ואולם לפי שעה דווקא האירו שומר על יציבות. ואולם, אין ספק שתרחיש של פשיטת רגל של יוון צפוי להחליש גם את היורו".

"מנגד, בארצות הברית ממתינים לישיבת הריבית ביום רביעי השבוע של הפד, ועל כן הפוטנציאל של הדולר כעת הוא מוגבל, מאחר שבשווקים ממתינים להצהרת המדיניות של הבנק. בשבועות האחרונים ראינו שיפור בסנטימנט של הדולר, על רקע נתוני מקרו חיוביים והצהרות חיוביות מצד ג'נט ילן, ואולם הדולר עדיין מתקשה לשחזר את השיאים האחרונים. אם הבנק יאשש את התחזיות להעלאת ריבית קרובה כבר בספטמבר, הדולר צפוי לזנק מעלה. ברמה הטכנית, ניתן לומר שהדולר-שקל מדשדש באזור אמצע הטווח שבין 3.80 ל-3.90 שקלים. ירידה מתחת ל-3.82 שקלים עשויה להאיץ את הצמד לעבר 3.80 שקלים, ואילו עלייה מעל 3.87 שקלים. עשויה לדרבן את הספקולנטים לדחוף את הצמד שוב לעבר 3.90 שקלים. עד שלא נראה פריצה של אחד מהגבולות המשמעותיים קשה לקבוע מה יהיה הכיוון של הצמד בטווח הקרוב".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker