היורו מתאושש: התחזק ב-1% לשער של 4.29 שקלים

הדולר עלה ב-0.05%, ושערו היציג נקבע על 3.8640 שקלים ■ FXCM ישראל: "היורו התחזק משמעותית ביממה האחרונה וזאת על רקע האופטימיות כי יוון ונושיה קרובים להסדר חוב חדש ועשויים להודיע על כך עוד השבוע"

ערן אזרן

בנק ישראל שב להתערב אמש (ג') במסחר במט"ח. הבנק, בראשות הנגידה ד"ר קרנית פלוג, הגיב במהירות לנפילות בעולם בערכו של הדולר ורכש לפי הערכות כ-100-50 מיליון דולר בשוק. הבנק התערב לאחר ששערו של המטבע האמריקאי צלל ל-3.8295 שקלים – שערו הנמוך ביותר מאז נובמבר 2014.

היום (ד'), הדולר התחזק ב-0.05%, ושערו היציג נקבע על 3.8640 שקלים. היורו עלה ב-1% ושערו היציג נקבע על 4.2988 שקלים. בעולם מתחזק היורו ב-0.25% מול היורו ונסחר לפי שער של 1.1175 דולרים ליורו. זאת, לאחר שהמטבע האחירופי כבר זינק בכ-2.2% מול הדולר.

התחזקות המטבע האירופי נובעת מנתוני אינפלציה גבוהים מההערכות שפורסמו אתמול ושהצביעו על עלייה של 0.3% במדד המחירים לצרכן בגוש היורו. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, עלה ב-0.9% - הקצב המהיר ביותר זה תשעה חודשים. לצד המדד הגבוה, גם התקדמות במגעים בין יוון לנושיה תורמים להתחזקות המטבע.

במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל ציינו כי הדולר שובר מטה מול השקל, וזאת על רקע הצלילה שלו בעולם למול היורו. "היורו התחזק משמעותית ביממה האחרונה וזאת על רקע האופטימיות כי יוון ונושיה קרובים להסדר חוב חדש ועשויים להודיע על כך עוד השבוע. הסדר חוב חדש בין יוון לראשי האיחוד האירופי וקרן המטבע יסירו מעל גוש האירו את אחת העננות הכי כבדות בשנים האחרונות, יבטיח את שלמותו של גוש היורו ויחזק את האמון בשוק כלפי היורו. מי שייפגע מכך הוא הדולר, המטבע הראשי שמולו נסחר היורו.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

"התחזקותו של הדולר בשנה האחרונה אמנם נבעה בעיקר מהשיפור הפונדמנטלי בארצות הברית והציפיות להעלאת ריבית, ואולם גם הקריסה של היורו ושלל הבעיות הכלכליות והגיאו-פוליטיות בגוש היורו הביאו להסטת ההון מאירופה לארצות הברית. עדיין לא ברור עד כמה התפתחות שכזו תשפיע על היורו והאם היא תשנה את המגמה היורדת של היורו-דולר, ואולם לפחות בטווח הקצר התחזקות של היורו תחליש את הדולר בשוק המט"ח הגלובלי וגם למול השקל. ברמה הטכנית, הדולר-שקל נופל מתחת לרמה המשמעותית של 3.84 והולכת ומתהווה תבנית של ראש וכתפיים שעשויה לרמז על מהלך עמוק כלפי מטה, לעבר 3.80 ומטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker