לאחר החלטת הריבית: הדולר נופל ב-0.2% לרמה של 3.86 שקלים

היורו מתרסק ב-1.8% ונסחר תמורת 4.24 שקלים; USGCapital ישראל "ברור שהמצב יחייב את בנק ישראל להמשיך ולרכוש דולרים כדי לשמור על שער הדולר-שקל"

דרור רייך

המסחר בשוק מטבע החוץ סוער לאחר החלטת בנק ישראל להותיר את הריבית ברמה הנוכחית של 0.1%. בתגובה הדולר שיזנק הבוקר ב-0.75% מול השקל ואף חצה את רף 3.9 השקלים מאבד כעת 0.2% מערכו ונסחר תמורת 3.86 שקלים לדולר.

היורו מתרסק ב-1.8% ונסחר תמורת 4.24 שקלים. עומר קופילוב, האסטרטג הראשי של USGCapital ישראל אמר כי "בנק ישראל רצה להמתין ולבחון את המדדים הקרובים בטרם יחליט להוריד את הריבית לרמה אפסית, או אף מתחת לכך. בנק ישראל לא רצה למצוא את עצמו מוריד את הריבית בשעה שקצב האינפלציה דווקא בעלייה. יחד עם זאת, ברור שהמצב יחייב את בנק ישראל להמשיך ולרכוש דולרים כדי לשמור על שער הדולר-שקל, מאחר ויש פעילים בשוק המט"ח שכן ציפו להורדה נוספת של הריבית. התפתחויות עולמיות כמו הסתבכות של הסיפור היווני יכולות להחליש את היורו ולחזק את הדולר בעולם וייתכן שיביאו בטווח הקצר להתחזקות הדולר בעולם ואל מול השקל. בנק ישראל מודאג מצד שני מהירידה בקצב הצמיחה, כפי שהשתקפה מנתוני הרבעון הראשון של 2015 ולכן משאיר לעצמו מקום להוריד את הריבית בהתאם להתפתחויות שליליות".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker