מט"ח

הדולר התחזק ב-0.6% ונקבע על 3.87 שקלים

היורו נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.304 שקלים ■ FXCM ישראל: "העלייה בתשואות בשוק האג"ח האירופי בשבוע שעבר - אינדיקציה לכך שתוכנית ההרחבה הכמותית באירופה אינה משיגה את האפקט הרצוי"

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום (ד') במגמה מעורבת של השקל מול שני המטבעות המובילים: הדולר התחזק ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 3.874 שקלים; היורו נחלש ב-0.3% ונסחר תמורת 4.304 שקלים.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי "התנועה החדה הזו בשוק המט"ח - היחלשות של היורו מול השקל והתחזקות של הדולר - נבעה כתוצאה משינוי הכיוון בשוק האג"ח האירופי והאמריקני. שוק האג"ח האירופי, שרשם בשבוע האחרון עלייה חדה בתשואות, זכה לדלי של מים צוננים לאחר שבכיר ה-ECB בנואה קר רמז כי הבנק יגביר את רכישות האג"ח שלו בחודשיים הקרובים. למעשה, העלייה בתשואות בשוק האג"ח האירופי בשבוע שעבר היוו אינדיקציה לכך שתוכנית ההרחבה הכמותית של ה-ECB, שמטרתה הראשונית היא להוריד את התשואות, אינה משיגה את האפקט הרצוי.

"מנגד, התשואות בשוק האג"ח האמריקני עלו אתמול הודות לנתוני דיור חיוביים בארצות הברית. בשוק המט"ח, הדבר בא לידי ביטוי בהתחזקותו של היורו על חשבון הדולר. התנודתיות הזו צפויה להתמתן, אבל ייתכן שהטלטלה הזו מסמנת את סוף התיקון שראינו בדולר בשבועות האחרונים. הדבר כאמור תלוי בהתייצבות שוק האג"ח והתרחבות פער התשואה בין אג"ח אמריקני לאג"ח אירופי, וכן בהמשך נתוני המקרו החיוביים בארצות הברית, שמגבירים את הספקולציות להעלאת ריבית מוקדמת. חותמת משמעותית לסיומו של התיקון של הדולר תהיה עם עלייה מעל 3.90. כל עוד הצמד מתחת לרמה זו הסיכוי להמשך הלחץ השלילי קיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker