מט"ח

הדולר נחלש ב-0.2% ונקבע על 3.863 שקלים

היורו התחזק ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 4.347 שקלים ■ FXCM ישראל: "הדולר-שקל, במקביל למגמה של הדולר בעולם, מצוי בתהליך של תיקון של העלייה הגדולה שהחלה באוגוסט 2014"

עמרי זרחוביץ'

המסחר בשוק המט"ח מתנהל גם היום במגמה מעורבת של השקל מול שני המטבעות המובילים: הדולר נחלש ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.863 שקלים. היורו התחזק ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 4.347 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר (ג') כי "התנודתיות במסחר ביורו עשויה להתעורר מחדש דווקא על רקע סוגיית יוון. תזוזה ביורו תניע גם את הדולר, וזאת מאחר שזהו המטבע הראשי שמולו נסחר הדולר בשוק המט"ח הגלובלי. השבוע אמור יוון לשלם את אחד מתשלומי החוב שלה וכל דד-ליין כזה מעלה את רמת החשש בשוק מפני אי עמידה של יוון בתשלומי החוב ופרישתה מהגוש. בשוק גם עוקבים אחר פגישת שרי האוצר בבריסל, שם יידונו בתנאים להסכם חוב מחודש עם יוון. ואולם נראה שבשוק כבר מעט אדישים לסוגיה, ורק אם נראה התפתחות דרמטית, כגון הסכמה על הסכם חוב חדש או לחילופין פשיטת רגל או פרישה של יוון, השוק יגיב בעוצמה".

"במבט ארוך טווח, נראה כי גם הדולר-שקל, במקביל למגמה של הדולר בעולם, מצוי בתהליך של תיקון של העלייה הגדולה מאוגוסט 2014 ועד מארס 2015 ב-4.07 שקלים. התיקון עוד עשוי להימשך זמן מה ולהוביל את הצמד אל מתחת ל-3.8 שקלים. ירידה מתחת לאזורי השפל של 3.84-3.82 שקלים עשויה להאיץ את הירידה כלפי מטה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker