מט"ח

הדולר עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.87 ש'

היורו איבד 0.7% ונקבע על 4.31 שקלים ■ יוסי פריימן: "הביקוש לדולר לצורך השקעה במניות זרות ממתן את עודפי ההיצע שתרמו לייסוף השקל"

עמרי זרחוביץ'

השקל נסחר היום (ב') במגמה מעורבת מול שני המטבעות המובילים: הדולר עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.872 שקלים, ואילו היורו איבד 0.7% ושערו היציג נקבע על 4.314 שקלים.

יוסי פריימן מפריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות כתב בסקירה הבוקר כי "התחזקות הדולר בעולם לצד ההתאוששות בשוקי ההון הגלובליים תורמים לחוסנו של הדולר בזירה המקומית. הביקוש לדולר לצורך השקעה במניות זרות בא לידי ביטוי גם בזירה המקומית ובכך ממתן את עודפי ההיצע שתרמו לייסוף השקל.

"בנק ישראל כ'מבוגר האחראי' עשוי להמשיך להתערב במסחר במטרה למתן עודפי היצע ולתמוך בהתייצבות הדולר מעל לרמת 3.78-3.82 שקלים לדולר. בטווח הקצר הדולר צפוי להמשיך להסחר בתחום שערים מוגבל 4.20-3.80 שקלים לדולר בעוד בראייה לטווח ארוך לא חל שינוי בהערכתנו כי לשקל פוטנציאל התחזקות מרשים.

"להערכתנו, 'שפעת הריביות' צפויה להגיעה גם לישראל ובמסגרת מלחמת המטבעות כאשר מדינות פועלות לשמירת תנאי סחר מיטביים לתעשייה המקומית גם בנק ישראל צפוי להשתתף במערכה. כראוי למנהיג כלכלת מדינת סטארט-אפ הבנק צפוי להמשיך ולשמור על חולשת השקל ככלי למיתון היבוא ועידוד היצוא. הצורך לעודד את ההשקעה והצריכה תומך להערכתנו בהפחתת שער ריבית השקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker