הדולר ממשיך להיחלש: איבד 0.3% ונקבע על 3.86 שקלים

היורו התחזק ב-1.3% ושערו היציג נקבע על 4.3175 שקלים ■ חברת הפורקס FXCM ישראל: "הלחץ על הדולר עדיין קיים, בעיקר על רקע הצניחה החדה של הדולר בעולם בעקבות פרסום נתוני התמ"ג אמש והחלטת הריבית של הפד"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

שלושה ימים לאחר החלטת הריבית של בנק ישראל - הדולר ממשיך להיחלש. המטבע האמריקאי איבד היום (ה') 0.3% ושערו היציג נקבע על 3.861 שקלים. היורו התחזק ב-1.3% ונקבע על 4.3175 שקלים.

בתחילת השבוע החליט בנק ישראל להותיר את הריבית במשק לחודש מאי ללא שינוי, ברמה של 0.1%. לאחר החלטת הריבית, הדולר החל לרדת בחדות. במטרה לבלום את הירידות, בנק ישראל התערב במסחר באופן אגרסיבי. לפי הערכות, במהלך היומיים האחרונים רכש הבנק כמה מאות מיליוני דולרים. ואולם, הבנק לא הצליח לבלום את היחלשות הדולר, בין השאר, מאחר שהיחלשותו תאמה למגמה בעולם.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר: "לאחר הירידה של הימים האחרונים, הדולר-שקל מתייצב סביב רמת 3.85. ואולם, הלחץ על הדולר עדיין קיים, בעיקר על רקע הצניחה החדה של הדולר בעולם בעקבות פרסום נתוני התמ"ג אמש והחלטת הריבית של הפד. פרסום נתוני צמיחה גרועים והצהרת מדיניות פושרת מצד הפד יצרו שילוב גרוע ביותר עבור הדולר אמש. נתוני התמ"ג שפורסמו אמש הצביעו על האטה חדה בקצב הצמיחה. ברבעון הראשון צמח המשק האמריקני בשיעור אפסי של 0.2% בלבד, נמוך משמעותית מהציפיות. ולאחר מכן, הצהרת המדיניות של הבנק הפדרלי לא סיפקה שום רמז באשר לעיתוי הצפוי להעלאת ריבית.

"לאור הצמיחה הנמוכה, בשוק כרגע מעריכים כי העלאת הריבית תידחה עד לסוף השנה ממש. בעולם, הדולר נחלש בכ-1%, אבל בזירה המקומית הדולר-שקל סיים את יום המסחר באופן יציב יחסית, הן בשל התערבות בנק ישראל שרכש מאות מיליוני דולרים ומנע צניחה חדה יותר, והן בשל הירידה החדה שכבר נרשמה בצמד בימים האחרונים. ואולם, הסנטימנט השלילי כלפי הדולר בעולם עשוי לדחוף את הדולר-שקל מטה בימים הקרובים לעבר אזור התמיכה המשמעותי ב-3.82-3.84 שקלים".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker