היחלשות הדולר מתמתנת בעקבות התערבות בנק ישראל: יורד ב-0.5% ל-3.87 שקלים

היורו הופך מגמה ועובר להתחזקות של 0.2% ונסחר תמורת 4.26 שקלים; שיא קפיטל: "ספקולנטים החלישו את הדולר אתמול - בנק ישראל ייאלץ לפעול באופן אגרסיבי יותר"

דרור רייך

המסחר במטבע החוץ שנפתח בהיחלשות של הדולר והיורו עבר למגמה מעורבת בעקבות התערבות שנייה בתוך יומיים של בנק ישראל בשוק המט"ח באמצעות רכישת דולרים.

הדולר אומנם ממשיך ליפול בעקבות החלטת בנק ישראל להותיר את ריבית מאי על כנה אבל נחלש ב-0.5% ונסחר תמורת 3.87 שקלים. היורו, לעומתו, עבר מהיחלשות של 0.5% לעלייה של 0.2% ונסחר תמורת 4.26 שקלים.

אייל כהן, מנכ"ל חברת שיא קפיטל, הסביר היום כי "לאחר שבנק ישראל רכש אתמול דולרים, נכנסו לשוק ספקולנטים והחלישו את הדולר - תופעה זו של עודף מכירות בארץ חוזרת ונשנית בכל פעם ומעידה על פעילות ספקולטיבית במסחר במט"ח בארץ.

"פקיעת אופציות הדולר-שקל אתמול תרמה את תרומתה לעוצמת המכירות ובעצם גם עובדה זו ממחישה את עוצמת היד הספקולטיבית במסחר. גם בנק ישראל מבין זאת והוא ייאלץ לממש את הבטחתו בדבר נקיטת צעדים חדשים, יצירתיים, לטיפול עמוק יותר בשוק המט"ח בארץ. אנו מעריכים שבנק ישראל יגיב באופן אגרסיבי יותר בשוק, הן בתחום רכישות המט"ח והן בתחום משטר הריבית ותוכנית ההרחבה הכמותית".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker